Як правило «золотої години» рятує життя: медики Нацгвардії показали процес евакуації побратимів (ВІДЕО)

clock
20.09.2023 12:20

Бойові медики Національної гвардії, ризикуючи життям, евакуйовують поранених побратимів із найнебезпечніших ділянок фронту. Часто буває, що пораненому бійцю необхідна термінова допомога ще до того, як бій закінчився.

У процесі евакуації кожна секунда на вагу золота й ці секунди складаються у так звану «золоту годину» – час між життям і смертю, коли важкопораненому для того, щоб вижити, необхідна допомога у максимально короткий термін – до 60 хвилин.

Медики розповідають, що екстреність і професійність надання медичної допомоги на полі бою – це хоч і необхідний, але тільки перший крок у процесі, що зветься евакуація з поля бою.

Існує цілий ряд інших факторів від яких залежить на скільки евакуація побратима буде вдалою і чи вдасться зберегти життя як пораненому, так і евакуаційній групі.

Швидкість

Швидкість важлива не лише під час першої медичної допомоги. Найчастіше машина медичної евакуації не може доїхати до лінії окопів чи у місце де триває бій. Останній кілометр або два, група військових медиків, зазвичай, долають пішки. Від швидкості з якою медики дійдуть на позиції і з якою вони повернуться назад залежить як життя пораненого, так і життя його рятівників.

Медики найбільш потрібні під час бою або відразу після нього. Це значить, що захід на позиції і вихід з них часто відбувається під час обстрілів або у коротких перервах між ними. Від швидкості їхнього руху залежить життя.

Сміливість

Якщо евакуаційна група потрапляє під обстріл, а поряд немає укриття –  рух необхідно продовжувати. Бойовий медик Нацгвардії Роман, старший евакуаційної групи, котра нещодавно виконувала завдання на Донеччині пригадує:

«Якщо під час евакуації починається обстріл, то я маю заспокоювати і підбадьорювати не лише пораненого бійця, але й власних побратимів. Я казав, що це не по нас стріляють. Намагався їх збадьорити і заговорити, адже від нашої сміливості залежить як життя пораненого, так і наше життя. Так чи інакше, ми мали рухатися і найгірше, що могло трапитися – це почати панікувати і розгубитися».

Фізична форма

Найчастіше від позицій пораненого бійця спочатку необхідно відтягувати, а потім, від кілометра до двох, нести до медичного транспорту. Це потребує від бойових медиків серйозної фізичної підготовки. Поранених, котрі часто без свідомості, нести важко, особливо, якщо на вас є власна амуніція і екіпірування. Тому добра фізична форма – це запорука того, що медик зможе швидко дійти до позицій, відтягти пораненого і донести до евакуаційного транспорту.

Пильність і маскування

Під час активних бойових дій ворог веде розвідку і намагається спостерігати в режимі реального часу за конкретними позиціями і за районом загалом. Тому якщо на горизонті чути або видно ворожий безпілотник – необхідно негайно ховатися. В іншому випадку не пройде й кількох хвилин, як групу накриє ворожа артилерія. Потрібно бути пильним і швидко знаходити сховок від ворожої розвідки.

Зв’язок

Часто буває, що евакуаційна група заходить на позиції вночі. Під час бою, особливо в умовах поганої видимості, є велика небезпека дружнього вогню. Бойові медики мусять бути на постійному зв’язку з підрозділом до якого наближаються. Треба розуміти з якої сторони ти наближаєшся й уникнути несподіванок. Хороший і постійний зв’язок зменшує ризики трагічних випадковостей.

Національна гвардія України

Схожі матеріали