Як працює стабпункт бригади «Червона Калина» на Покровському напрямку
14 бригада «Червона Калина» Національної гвардії України розповіла про те, як в умовах постійної загрози ворожих атак працюють військові медики в стабілізаційному пункті на Покровському напрямку.
З бруду війни, попри обстріли ворога, бійців доправляють у місце порятунку і надії – стабілізаційний пункт 14 бригади Національної гвардії України «Червона Калина». Тут медики стабілізують поранених та готують до подальшої евакуації в тил.
Голоси медиків і брязкіт каталки говорить про те, що доставили нового пацієнта. Військові лікарі вже готові зустріти пораненого і приступити до невідкладних дій. Від цієї хвилини боєць в надійних руках досвідчених медиків стабілізаційного пункту бригади «Червона Калина» Національної гвардії України. За мить поранений вже на рятівному операційному столі. Професійні лікарі миттєво оцінюють стан бійця і беруться за діло. В роботу йде все — від перев'язувального матеріалу до ультразвукової діагностики. Коли пацієнта вже стабілізовано, розпочинається рутинна робота для підготовки його транспортування на подальше лікування.
Фельдшер Тетяна служить в армії вже 25 років і впевнена, що її праця справді корисна:
«На початку війни ми всі були шоковані, Виїхали одразу в перший день, і ми вже три роки на виїзді. За стільки років служби я стала емоційно стійкою», – каже жінка.
Надскладний етап – це евакуація поранених із позицій, тому що ворог цілодобово відстежує будь-які пересування біля лінії фронту. У короткі проміжки часу, ціною неймовірних зусиль, ухиляючись від дронів, все ж таки вдається вивозити бійців. Потік пацієнтів не припиняється, що для медиків вже стало звичним. За словами лікаря-травматолога бригади «Червона Калина» Івана Григи, кількість і різноманітність поранень множить навички та професійність лікарського персоналу.
«Це хороший професійний досвід. Є ургентні лікарі лікарні швидкої допомоги. Їм всім варто сюди прийти і спробувати. Це підніме рівень цивільної медицини в рази. Такого у цивільному житті не навчишся», — переконує Іван Грига.
Стабілізаційний пункт знаходиться не на лінії бойового зіткнення, але і безпечним цей район неможливо назвати. Загроза ураження противником завжди величезна. Втім навіть такі умови не стають перепоною медикам виконувати свій обов'язок – усіма способами рятувати життя захисників України.
Департамент комунікації МВС України за матеріалами бригади «Червона Калина»