Фізична та психологічна реабілітація: як українські військові відновлюються після поранень
Реабілітація поранених військовослужбовців – не новий виклик для України. Утім, з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україні значно зросла кількість військових які потребують реабілітації, як фізичної так і психологічної. Пройти якісну реабілітацію бійці можуть і в медичних закладах на базі МВС.
Так, в одному з реконструйованих медико-реабілітаційних центрів МВС України військові можуть отримати усі необхідні послуги. Ба більше, бійці можуть проходити реабілітацію разом із родинами.
За допомогою Трастового фонду НАТО в центрі організовано лікувальний зал з сучасними тренажерами, американським реабілітаційним приладдям для відновлення фізичної активності після травм та після перенесеного інсульта.
Психологічна реабілітація також зазнала змін: тепер у медико-реабілітаційному центрі МВС з’явилася аудіовізуальна кімната і кімната психологічного розвантаження та релаксації.
Окрім того, тут є зали арт- та ерготерапії. Так, для відновлення втрачених моторних функцій верхніх кінцівок у залі ерготерапії застосовуються функціональні ігри, тренування функції тонусу м’язів, тренування координації, навчання дрібних правильних рухів, тренування чутливості та навчання інших навичок.
Варто зазначити, що в центрі дбають про людей з інвалідністю, там облаштовані спеціальні пандуси, поручні, працює вантажний ліфт. Також на вході встановлено інклюзивну навігацію, у тому числі шрифтом Брайля. Також на базі центру є спеціалізований мікроавтобус обладнаний пристроєм для посадки/висадки пасажирів на інвалідному візку.
Докладніше про реабілітацію поранених бійців у сюжеті телеканалу «Інтер».