Автошколи для людей з інвалідністю: цілі та результати роботи за рік
Міністерство внутрішніх справ України системно та послідовно реалізовує політику безбар’єрності. Одним із ключових проєктів є «Автошколи для людей з інвалідністю», який створено для надання цілісної та якісної державної послуги. Це платформа можливостей для кожного, хто має бажання отримати посвідчення водія вперше, а також перенавчитися.
Автошколи для людей з інвалідністю мають доступну інфраструктуру та максимально безбар’єрний простір. Усі школи оснащені переобладнаними транспортними засобами під потреби осіб з інвалідністю. Це особливо важливо для поранених військових і тих людей, які мають порушення опорно-рухового апарату.
Навчання відбувається за спеціально адаптованою програмою. Є можливість вивчати теорію самостійно за зручним графіком онлайн. Також функціонують змішані інклюзивні групи.
За понад рік реалізації проєкту в Україні функціонує сім автошкіл для людей з інвалідністю у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Кропивницькому, Кривому Розі та Кам'янці-Подільському. У Дніпрі додатково пропонують пройти навчання на категорію С1.
Вже десятки людей успішно пройшли навчання в таких автошколах та отримали посвідчення водія. Лише від початку 2024 року маємо майже сотню успішних кейсів. Станом на листопад зареєстровано на навчання в автошколах 250 осіб, з них наразі проходить навчання 16 військовослужбовців.
МВС активно застосовує європейський досвід в реалізації проєкту. Зокрема, налагоджена співпраця з Центром видачі водійських посвідчень у Нідерландах.
«У реалізації проєкту «Автошколи для людей з інвалідністю» МВС орієнтується на міжнародний досвід, зокрема співпрацює з Центром видачі водійських посвідчень у Нідерландах. Ми не зупиняємося і посилюємо міжнародну співпрацю для обміну досвідом щодо створення та функціонування таких автошкіл. Наразі готується група екзаменаторів та інструкторів до практичного вивчення досвіду в Нідерландах. Це допоможе розвивати мережу інклюзивних автошкіл в Україні та створити ефективні програми навчання, що відповідають європейським стандартам», — заявила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.
У межах проєкту Міністерство внутрішніх справ України наразі працює над упровадженням процесу підготовки до навчання осіб з інвалідністю на категорію С, збільшенням кількості спеціалізованих автівок, технічного обладнання і створенням теоретичного наочного курсу для осіб з порушеннями слуху.
Як долучитися до навчання?
- Отримати медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом.
- Обрати автошколу або опанувати самостійно теоретичний курс навчання.
- Скласти теоретичний іспит в сервісному центрі МВС.
- Пройти практичну підготовку в автошколі МВС, адаптованій для осіб з інвалідністю.
- Скласти практичний іспит у сервісному центрі МВС та отримати посвідчення водія.
Проєкт реалізовується в межах загальнодержавної ініціативи Першої леді України «Без бар’єрів». Презентували проєкт Олена Зеленська разом із заступницею Міністра внутрішніх справ Катериною Павліченко 6 липня 2023 року.
Департамент комунікації МВС України