8 кілометрів до кордону з росією: як рятувальники ДСНС працюють під постійними обстрілами на Сумщині
Армія окупантів регулярно обстрілює прикордонні населені пункти Сумщини. За добу фіксують понад сотню ворожих ударів. Однак, усі служби залишаються з населенням, а найголовніше - надзвичайники ДСНС одразу ж реагують на ворожі удари та вирушають на ліквідацію наслідків. У цьому переконались журналісти документального проєкту “Війна і Ми”, який розповідає історії цивільних та військових на цій війні, аби зафіксувати якомога більше сміливих очей українців та воєнних злочинів російської федерації.
Щоразу прибуваючи на місце ураження, рятувальники ризикують своїм життям, адже нерідко росіяни здійснюють повторний ракетний обстріл або удари з артилерії.
За своїми “найкращими традиціями” окупанти б’ють по цивільних об’єктах: пенсійному фонду, освітніх закладах та приватному сектору. Однією з тих, хто втратив дах над головою місцева мешканка Білопілля Зіна Іванівна. З вікон її будинку було завжди видно заверо та сліди від запуску ракет з території росії. Однак, у березні 2023 не всі ракети пролетіли над головою, одна з них вдарила по приватному сектору. Від ударної хвилі дім Зіни Іванівни повністю зруйнований. Та і жінка ледь вижила, з-під завалів її діставали рятувальники ДСНС.
Надзвичайники наголошують, що залишатимуться з населенням та допомогатимуть йому, попри все. Відомо, що від початку повномасштабної агресії росії на території України загинуло 79 надзвичайників ДСНС. Зокрема, на Сумщині у місті Білопілля, що за 8 кілометрів від кордону з росією, 17 липня постраждав 22-річний Сергій Антоненко, внаслідок ракетного обстрілу по місту.
Хлопець присвятив службі два роки, і у той роковий день був у рятувально-пожежній частині. Перший вибух по Білопіллю прогримів без сигналу “Повітряна тривога”, однак відчувши удар, рятувальники одразу попрямували в укриття. За хвилину вдруге прилетіло вже по території пожежної частини ДСНС.
“Прильот був у стіну укриття. Саме там стояв наш колега Сергій Антоненко. Його завалило і засипало з головою. Тих, хто стояв поруч, посікло уламками, але всі одразу почали відкопувати Сергія”, - згадує Андрій Зорецький - начальник 6 державної пожежно-рятувальної частини м. Білопілля.
За життя молодого надзичайника лікарі боролись 5 днів, але 23 липня серце Сергія перестало битись. Випуск документального проєкту “Війна і Ми” присвячений усім загиблим надзвичайникам та тим героям без зброї, які попри страх і втому продовжують допомагати, наближаючи перемогу України. Випуск дивіться за посиланням.
Департамент комункації МВС України
