Контраст
Шрифт

3,8 млн грн – сума відмов від пропозицій неправомірної вигоди у 2023 році

clock
09.12.2023 17:30

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією. Запобігання та протидія корупції залишається одним з пріоритетних векторів діяльності Держприкордонслужби України. З цією метою в цьому році у відомстві було прийнято нову Антикорупційну програму Державної прикордонної служби України на 2023-2025 роки. 

Протягом поточного року припинено 438 спроб надання прикордонникам неправомірної вигоди на суму близько 3 877 204 грн. Загалом з початку дії правового режиму воєнного стану зафіксовано 858 таких спроб на суму понад 8 млн 800 тис. грн. У більшості випадків намагання підкупу правоохоронців чинили чоловіки призовного віку, які мали намір залишити територію України без належних документів, проте були й інші випадки.

За відмову від неправомірної вигоди впродовж року нагородами та грошовими преміями на загальну суму 374 700 гривень заохочено 166 військовослужбовців, які проявили нульову толерантність до корупції.

Натомість недоброчесних прикордонників, які причетні до порушення антикорупційного законодавства, в усіх підтверджених випадках притягнуто до відповідальності у встановленому законом порядку. Виявлення ласих до «легких грошей» псевдо правоохоронців стало можливим, в тому числі завдяки активній роботі підрозділів внутрішньої та власної безпеки Держприкордонслужби.

З початку року виявлено 29 фактів можливих порушень особовим складом прикордонного відомства антикорупційного законодавства. За зловживання службовим становищем та сприяння протиправній діяльності на кордоні затримано 24 військовослужбовці.

15 прикордонників визнано винними у вчиненні корупційних правопорушень та притягнуто до кримінальної відповідальності. Рішенням суду призначені покарання у вигляді штрафів на суму понад 1 млн 200 тис. гривень. У 4 випадках прикордонників притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією та накладено штрафів на суму близько 15 тисяч гривень.

Аби підвищити ефективність заходів з протидії корупції, з вересня поточного року Держприкордонслужба однією з перших, з-поміж державних органів, була підключена до Єдиного порталу повідомлень викривачів. Також, з цією метою у відомстві забезпечено заходи щодо своєчасного декларування визначеної категорії особового складу Держприкордонслужби.

Протидія корупції починається з кожного з нас!

Державна прикордонна служба України

Схожі матеріали