Contrast
Letter
01601, Kyiv, street Academician Bogomolets, 10
Report corruption

Тетяна Ковальчук: Створено україно-ізраїльську поліцейську групу для протидії незаконному працевлаштуванню громадян України на території Ізраїлю

clock
27th November 2019, 15:50
clock
198

Про це йшлося сьогодні, 27 листопада, під час зустрічі заступника міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук з Міністром внутрішніх справ Держави Ізраїль Аріє Дері.

Україна та Держава Ізраїль домовились поліпшити умови перетину кордону та проходження міграційного та прикордонного контролю громадянами  наших країн. За словами Тетяни Ковальчук, домовленості стосуються того, що будуть створені дві робочі групи.

«Одна робоча група буде створена із представників прикордонних відомств України та Ізраїлю. Прикордонники зможуть фізично бути присутніми при перетині кордону  українськими та ізраїльськими громадянами  під час їх в’їзду в аеропортах України і Держави Ізраїль. Вони не зможуть впливати на прийняття рішень, однак вони зможуть обмінюватися досвідом.  Друга робоча група буде створена  із ізраїльських та українських поліцейських, а також інших представників державної влади,  для того щоб нівелювати будь-які канали нелегального рекрутингу громадян, які їдуть в Ізраїль для нелегального працевлаштування», - сказала Тетяна Ковальчук.

Заступник міністра внутрішніх справ  додала, що на сьогодні між урядами України та Ізраїлю є угода, яка діє в рамках будівельної сфери. Громадяни України, які бажають легально працювати в Ізраїлі, можуть користуватися положеннями цієї угоди.

«Ми сьогодні дійшли згоди, що необхідно розширювати нормативно-правову базу цієї угоди і підписувати інший імплементацій ний протокол, який би стосувався сфер, які є популярними серед наших громадян – сфера послуг, сфера туризму, будемо працювати в цьому напрямку. Наші країни зацікавлені в тому, щоб послуги з працевлаштування були обмежені компаніями, яки мають виключно державні ліцензії», - зауважила Тетяна Ковальчук.

В свою чергу, Міністр внутрішніх справ Держави Ізраїль Аріє Дері зазначив, що Ізраїль зацікавлений в теплих стосунках з Україною, зокрема в питаннях економічного співробітництва та зростанні туристичного потоку.

«Ми вже почали вживати заходів по врегулюванню та превенції нелегального рекрутингу  всередині Ізраїлю і важливо, що ми досягли згоди по створенню спільної поліцейської групи», - заявив Аріє Дері.

Нагадаємо,  МВС України та Ізраїлю підписали Декларацію про інтенсифікацію співробітництва. Вона дає можливість забезпечити належне ставлення до українських та ізраїльських громадян під час проходження прикордонного та митного контролів, зменшити час очікування зворотних рейсів,  у разі відмови перетину кордону надавати громадянам офіційний документ з причиною відмови.

Департамент комунікації МВС України