Конституція України гарантує кожному право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.
Порядок здійснення і забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації та інформації, що становить суспільний інтерес визначено Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Публічна інформація – відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, яка була отримана або створена в процесі виконання Міністерством внутрішніх справ України своїх обов’язків або яка знаходиться у володінні МВС.
Запит на інформацію – прохання особи до МВС надати публічну інформацію, що знаходиться в його володінні. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.
МВС може відмовити в задоволенні запиту на інформацію, якщо:
Запит на інформацію повинен містити:
Відповідь на запит на інформацію надається не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту, крім випадків, коли запит стосується інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф тощо, коли відповідь надається не пізніше 48 годин з дня отримання запиту.
Якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів, про що повідомляється запитувачу.
У разі якщо запит на інформацію за своїм змістом є зверненням, його розгляд відбувається за процедурою, передбаченою Законом України «Про звернення громадян», про що запитувача інформують у п’ятиденний строк.
У разі якщо ж запит на інформацію містить питання, частина яких є запитом на інформацію, а частина – зверненням, його розгляд здійснюється з урахуванням вимог законодавства щодо розгляду запитів і звернень відповідно.