З початку року піротехніки ДСНС знешкодили понад 7 тисяч вибухонебезпечних предметів (ФОТО)

clock
09.03.2017 07:32

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи служби вилучили та знешкодили 7 450 вибухонебезпечних предметів, зокрема 9 авіаційних бомб. Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни.

5 березня рятувальники Львівщини отримали повідомлення, що поблизу с. Сороки Львівські Пустомитівського району під час прогулянки в лісі на відстані 60 м від залізничної колії місцеві жителі виявили два предмети, ззовні схожі на авіаційні бомби часів Другої Світової війни. Знахідки були вилучені піротехніками ДСНС та знищені у спеціально відведеному місці.

Цього ж дня піротехнічною групою 2-го Спеціального центру швидкого реагування ДСНС вилучений та знищений 152 мм артилерійський снаряд часів минулих війн. Боєприпас виявили громадяни у с. Стоянів Радехівського району під час проведення земляних робіт на відстані 40 м до житлових будинків та 100 м до залізничної колії.

6 березня групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС України в Івано-Франківської області були виявлені два застарілі боєприпаси часів Другої світової війни: мінометну міну – неподалік пішохідного моста через річку Ворона у селі Пшеничники Тисменицького району та авіабомбу – на присадибній ділянці у с. Вовчинець Івано-Франківської міської ради. Небезпечні знахідки одразу ж були знищені у безпечному місці.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів повідомте про це за номером «101» або «102» та ні в якому разі не намагайтеся самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

Прес-служба ДСНС України

Схожі матеріали