З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знищили понад 2 тисячі 500 вибухонебезпечних предметів

clock
02.02.2021 09:06

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Хоч наразі більшість ВНП і сховано під товщею снігу, проте не варто втрачати пильність. Так, лише впродовж 1 лютого здійснено 8 виїздів, під час яких виявлено 18 боєприпасів.

Раніше, 29 січня, піротехніки Управління ДСНС України у Чернівецькій області вилучили та знищили у встановленому порядку снаряд калібру 76 мм часів Другої світової війни. Його виявили місцеві мешканці у лісі в селі Рукшин Хотинського району. 

На Сумщині групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС (м. Ромни), було знешкоджено 82-мм мінометну міну. Небезпечну знахідку раніше виявили у полі с. Бугрувате Охтирського району, на відстані до 300 м від житлових будинків.

Крім того тривають роботи щодо розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Так, піротехнічними розрахунками ГУ ДСНС України у Луганській області було обстежено 4,4 га території області у Станично - Луганському, Попаснянському районах та у м. Лисичанськ, де було виявлено та вилучено 57 артилерійських снарядів та 1 гранату.

На території Донецької області, де проводиться ООС, було виявлено та вилучено 6 ВНП, обстежено на наявність ВНП 1,29 га території.

Загалом, з початку року, піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 2 тис. 561 вибухонебезпечний предмет, у тому числі, 5 авіаційних бомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання;

намагатися самостійно знешкоджувати знахідку.

Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102» та в жодному випадку не намагатися самостійно ідентифікувати знайдені боєприпаси.

Схожі матеріали