З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили понад 59 тисяч вибухонебезпечних предметів
Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів, як часів минулих війн, так і сучасних боєприпасів.
З початку року, станом на 3 листопада, піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 59 тис. 537 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 1 тис. 357 авіаційних бомб.
Зокрема, на Хмельниччині, 29 жовтня на вулиці Майборського в обласному центрі, під час риття канави, робітники натрапили на 2 протитанкових міни ТМ-43. Під час контрольного обстеження території, піротехніки ДСНС, що прибули на місце надзвичайної пригоди, виявили ще 168 протитанкових мін. Вибухонебезпечні предмети того ж дня вивезли на спеціальний полігон неподалік міста Старокостянтинів, де згодом знешкодили.
2 листопада у Миколаївській області піротехніки знищили 9 вибухонебезпечних предметів. Ручну гранату Ф-1 та 8 артилерійських снарядів (калібрів 45, 76, 100, 122 мм), які виявили під час проведення земляних робіт у Центральному районі Миколаєва.
У Львові 30 жовтня піротехнічною групою 2-го Спеціального центру швидкого реагування ДСНС України вилучено та знищено 8 одиниць 37 мм, 1 одиницю 75 мм та 2 одиниці 50 мм артелерійських снарядів, а також ручну гранату Ф-1 та 2 одиниці 82 мм мінометних мін часів ІІ Світової війни.
30 жовтня у Дніпропетровській області під час проведення пошукових робіт у полі за межами села Недайвода Криворізького району, громадською історико-пошуковою організацією «Іскрівка» виявлено дві застарілі гранати РПГ-40 та застарілий артилерійський снаряд калібру 76 мм. Виявлені боєприпаси знешкоджено шляхом контрольованого підриву.
А на Київщині протягом 27-31 жовтня групою піротехнічних робіт м. Біла Церква було знищено 120 одиниць застарілих снарядів часів Другої Світової війни. Всі вони були виявлені в урочищі "Товста", Білоцерківського району
Крім того, тривають роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.
Так, на Донеччині впродовж минулої доби піротехнічні підрозділи обстежили 1,56 га території, де виявили та вилучили 10 одиниць вибухонебезпечних предметів.
З метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!
Категорично забороняється:
- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
- розбирати вибухонебезпечний предмет.
Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.