Відбулося шосте засідання Підкомітету з питань юстиції, свободи та безпеки Комітету асоціації між Україною та ЄС

clock
09.07.2020 06:37

8 липня 2020 року у форматі відеоконференції відбулося шосте засідання Підкомітету з питань юстиції, свободи та безпеки Комітету асоціації між Україною та ЄС, у якому взяли участь представники МВС, Національної поліції, Державної прикордонної служби та Державної міграційної служби України. У ході засідання було обговорено питання виконання критеріїв функціонування безвізового режиму між Україною та ЄС, протидії нелегальній міграції, удосконалення системи управління кордонами, посилення поліцейського співробітництва та продовження правоохоронної реформи.

Заступник Міністра Тетяна Ковальчук поінформувала сторону ЄС про подальшу імплементацію реформи МВС. У своєму виступі заступник міністра відзначила запровадження системи фото- та відео фіксації, яка фіксує стабільне зниження кількості правопорушень щодня. Так, за перший місяць роботи кількість зафіксованих правопорушень зменшилася вп’ятеро.

Стороною ЄС позитивно відзначено набрання чинності новим законодавством щодо запровадження інституту кримінальних проступків. «Для нас важливо, що закладено правове підґрунтя для запровадження інституту кримінальних проступків і ми продовжуємо поступальну реформу кримінального блоку. На сьогодні навантаження на слідчого складає близько 300 кримінальних проваджень, половина з яких зазвичай відкриті за кримінальні діяння невеликої тяжкості. Тому спростивши процедуру розслідування нетяжких злочинів у формі дізнання, ми розвантажуємо слідчого і даємо можливість зосередитись на розслідуванні серйозних злочинів», - відзначила заступник міністра.

З метою посилення системи морської охорони і безпеки кордонів підписано міжурядову угоду між Україною і Францією, в рамках якої заплановано постачання 20 патрульних кораблів, п’ять із яких буде побудовано на  українському заводі. «Ми продовжуємо розбудову єдиної системи авіаційної безпеки і цивільного захисту, яка щоденно демонструє високу спроможність в умовах мультизадачності», - сказала Тетяна Ковальчук.

Створено мережу ситуаційних центрів, де здійснюється аналіз поточної криміногенної ситуації. Крім цього, на базі ситуаційних центрів створено зали кризового реагування. Триває процес розбудови підрозділів поліції за типом “поліцейська станція” у населених пунктах. На даний час відкрито 222 поліцейські станції, 12 з яких функціонує у центрах безпеки, які об’єднали пожежну частину, екстрену медичну допомогу та поліцейський пункт.

З метою побудови безпечного простору в громадах, взаємодії поліції з населенням на засадах партнерства, надання якісних поліцейських послуг і постійної поліцейської присутності Національною поліцією, в рамках реалізації принципу “Community Policing”, реалізується проект “Поліцейський офіцер громади”, який вже охоплює 7 регіонів.

МВС продовжує розширення переліку сервісних послуг. Так, спільно з Міністерством цифрової трансформації запроваджено водійські права і техпаспорт у смартфоні, а також електронні версії ІД-картки і закордонного паспорту, які вже доступні у мобільному додатку «Дія».

Сторони відзначили також високий рівень співпраці у сфері імплементації Стратегії інтегрованого управління кордонами та міграційної політики, а також привітали підписання на початку року Робочої домовленості між МВС та CEPOL та визначення модальності подальшої співпраці.

Окремо обговорювалися заходи, яких вживає Україна для запобігання та протидії злочинності. Представник Національної поліції Віталій Касап надав вичерпну інформацію щодо активізації співробітництва з Європейським поліцейським офісом, участі Національної поліції України у міжнародних поліцейських операціях, заходах, які вживаються для протидії організованій злочинності, у тому числі використанні методології Європолу оцінки загроз організованої злочинності.

 

Схожі матеріали