Слідчі оголосили про підозру ексдиректору КП «Київський метрополітен»
Раніше у цій справі підозру отримали ще двоє посадовців комунального підприємства. Нагадаємо, що підтоплення та просідання ґрунту над тунелем призвело до тимчасового обмеження руху потягів через низку станцій метро, а також повне закриття окремих його ділянок. Загальна сума завданих збитків внаслідок аварії становила майже 165 млн грн.
Оперативники управління стратегічних розслідувань у місті Києві спільно зі слідчими управління поліції в метрополітені ГУНП в місті Києві зібрали докази протиправних дій посадовців столичної підземки, що призвели до розгерметизації та тріщин у стінах тунелю. Протягом кількох років фігуранти, які безпосередньо відповідають за захист, безпеку та технічний стан споруд метрополітену, приховували факти критичного стану ділянки метрополітену.
У результаті корозії арматури та поступового руйнування окремих елементів тунельної споруди утворилися тріщини в каркасі основної конструкції. До щілин потрапляли ґрунтові води, постійна дія яких спричинила порушення цілісності гідроізоляції тунелю, і як наслідок - колії київського метрополітену почало затоплювати.
На початку грудня 2023 року на окремих ділянках Оболонсько-Теремківської лінії Київського метрополітену, а саме в тунелі між станціями «Деміївська» - «Либідська», сталось аварійне підтоплення та просідання ґрунту над тунелем. Щоб уникнути більшої катастрофи пошкоджені станції метро довелося закрити.
У звʼязку з цим «Київпастранс» запустив тимчасові маршрути наземного транспорту, що призвело до виділення додаткових коштів територіальної громади столиці. Відтак, лише за період з грудня 2023 року до березня 2024 року, міському бюджету завдано збитків у розмірі понад 138, 5 млн грн. Зі свого боку «Київський метрополітен» через аварію та закриття низки станцій метро недоотримав доходів у сумі майже 26 млн грн.
На підставі отриманих доказів екскерівнику комунального підприємства «Київський метрополітен» повідомили про підозру за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України. Раніше, у липні 2024 року, підозру отримали виконуючий обов’язки начальника комунального підприємства та начальник служби колії, тунельних споруд і будівель.
Зазначимо, що повідомлення про підозру відбувалось шляхом надсилання підозри на офіційні адреси реєстрації та проживання колишнього керівника КП «Київський метрополітен», оскільки він не зʼявився на заздалегідь направлені повістки про виклик. Тож наразі вживаються заходи для встановлення його місцеперебування.
Заходи з документування протиправної діяльності посадовців столичного метрополітену відбувалися за процесуального керівництва Подільської окружної прокуратури міста Києва.
Національна поліція України