Недбалість під час використання газових приладів і пічного опалення призвела до трагедії
Днями у селі Лісниче, що на Вінниччині, загорівся житловий будинок. Ще до прибуття підрозділу ДСНС одного з чоловіків, 1982 року народження, який отримав опіки внаслідок загоряння, бригада екстреної медичної допомоги доставила до лікарні. Тіла двох загиблих – 72-річної жінки та 52-річного чоловіка – рятувальники виявили під час ліквідації пожежі.
Причина пожежі – порушення правил безпеки під час експлуатації газових приладів.
Через декілька годин вогонь забрав життя ще однієї людини у селі Гавришівка Літинської громади. Там 52-річний чоловік загинув через недотримання правил монтажу нагрівальних печей.
Рятувальники вкотре звертаються до громадян і наголошують, що запобігти пожежам можливо, якщо дотримуватися правил пожежної безпеки!
Не випробовуйте долю, не ігноруйте застереження від ДСНС. Вогонь може знищити не тільки роками нажите майно, а й швидко позбавити життя.
За словами Анатолія Шкарбути, статистика отруєнь чадним газом різко збільшується із настанням холодів, оскільки люди починають більше використовувати і експлуатувати прилади опалення.
«З початку року було зафіксовано понад 1900 пожеж, які спричинили загибель близько 200 осіб, через неправильне використання опалювальних приладів. Лише протягом останнього періоду внаслідок отруєння чадним газом загинуло 14 осіб», – повідомив Анатолій Шкарбута.
Він зазначив, що серед основних причин отруєнь чадним газом є неправильне облаштування камінів, печей та газового опалення та використання електрогенераторів. Симптоми при отруєнні газом – головний біль, запаморочення, нудота, сонливість, слабкість та втрата свідомості.
Для того, щоб вберегтися від цього небезпечного явища, потрібно дотримуватись вимог безпеки, зокрема слідувати рекомендаціям виробників обладнання, правильно встановлювати прилади, залучивши до цього фахових спеціалістів, а також перевіряти справність газових приладів і вентиляційних каналів перед початком опалювального сезону.
«У разі отруєння чадним газом потрібно відкрити вікна і двері та зробити провітрювання приміщення. Обов’язково необхідно покинути будівлю, при цьому евакуювавши всіх інших його мешканців, а далі викликати працівників ДСНС та газової служби», – зауважив Анатолій Шкарбута.
За матеріалами ДСНС України