Питання гендерної політики – одне з ключових в навчальному процесі в ОДУВС
Сьогодні, 21 серпня, Одеський державний університет внутрішніх справ відвідала делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольгою Стефанішиною за участю заступниці Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко та Урядового уповноваженого з питань гендерної політики Катерини Левченко.
У своєму зверненні до курсантів університету Ольга Стефанішина відмітила: «Дійсно, це така рідка можливість, коли, спілкуючись зі студентами, я пишаюсь тим, що не розказую про те, що треба впроваджувати, а перебуваю у виші, де навчаються майбутні співробітники правоохоронних органів, саме в тому виші, який вже є лідером по гендерному збалансуванню, на відміну від тих, де лише починається робота з допуску до військових правоохоронних професій жінок та дівчат, і я дійсно пишаюсь, що саме університети внутрішніх прав по всій території України вже давно є передовиками в цьому напрямку і свій досвід можуть передавати іншим закладам вищої освіти».
«Ми пишаємося сьогодні роботою Національної поліції в контексті запобігання і реагування на випадки домашнього насильства, але розуміємо, що ця робота лише починається і коли закінчите своє навчання, ви приступите до роботи вже фактично у поліції, яка буде забезпечувати рівність і належним чином реагувати на питання домашнього насильства. Це бажання не лише трансформації правоохоронних органів, це питання не лише зміни законодавства, це питання правильного сприйняття, розуміння цінностей професії», – наголосила Віце-прем’єр-міністр.
Звертаючись до присутніх заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко наголосила: «В Міністерстві внутрішніх справ питання забезпечення гендерної рівності стоїть одним із ключових, одним із передових в нашій діяльності та діяльності наших відомств».
«Я хотіла б відмітити, що Одеський державний університет внутрішніх справ вже має певні здобутки в цьому питанні, зокрема, такими здобутками є створення Центру гендерної освіти та введення посади радника ректора з гендерних питань. Це крок до нашої інституційної спроможності, збільшення нашої інституалізації і я впевнена, що ці зміни є позитивними. Мені сьогодні безперечно приємно, що в цій аудиторії така велика кількість курсанток, які в майбутньому також приєднаються до лав Національної поліції», – додала Катерина Павліченко.
Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко відмітила: «Якщо ми хочемо, щоб наша політика, в тому числі правоохоронна, задовольняла інтереси, потреби кожного громадянина, кожної громадянки, ми маємо враховувати, що наше суспільство складається з чоловіків і жінок, які різні, але є рівноправними громадянами, які прагнуть жити у країні, яка може допомогти їм задовольняти свої потреби. Тому ця політика є дуже гуманною. Вона є політикою, яка допомагає збудувати демократичну, цивілізовану державу».
«Тож, ви маєте кожного разу замислюватися, що ті речі, які ви вивчаєте, мають або різний вплив, або по-різному стосуються чоловіків і жінок. І це дасть вам можливість застосовувати ваші знання більш ефективно і більш правильно», – зазначила Катерина Левченко.
Далі помічниця ректора університету з гендерних питань Вікторія Томіна представила увазі присутніх презентацію щодо впровадження гендерних підходів в навчальний процес, по завершенню якої курсанти університету мали нагоду поставити запитання учасницям делегації.
Питання молодих правоохоронців стосувалися гендерної рівності у сфері безпеки та оборони, розвитку гендерної політики в Україні, врахування гендерного компоненту у однострої поліцейських, запровадження фемінітивів у офіційних документах, створення мобільних груп реагування на випадки домашнього насильства не лише в обласних центрах, а і в районах та інші.
На завершення зустрічі учасникам делегації було презентовано обладнані в університеті інтерактивну кімнату для проведення занять з протидії домашнього насильства та зелену кімнату.