Медичний реабілітаційний центр МВС отримав обладнання для медичної реабілітації в рамках Трастового фонду НАТО

clock
06.02.2021 07:34

Сьогодні, 5 лютого, Медичний реабілітаційний центр "Пуща - Водиця" МВС отримав першу одиницю медичного обладнання для проведення фізичної реабілітації. Допомога надійшла у рамках Трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації військовослужбовців, поранених під час війни на Донбасі. 

Представництво турецької компанії Feka передало для потреб Медичного реабілітаційного центру спеціальний стимулятор рівноваги з усіма необхідними комплектуючими. Очікується, що вже найближчим часом для потреб Медичного центру надійде ще декілька подібних тренажерів. 
Нагадаємо, рішення про допомогу для проведення медичної, фізичної, психологічної реабілітації у МРЦ «Пуща-Водиця» МВС було прийнято ще в листопаді минулого року, під час засідання Координаційної ради Трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції.


Довідково. Метою Трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції (далі – Трастовий фонд НАТО) є надання пораненим українським військовослужбовцям адекватної медичної допомоги і реабілітації, а також  на забезпечення місцевих медичних центрів належними засобами надання відповідних реабілітаційних послуг.
Для практичної реалізації 21 вересня 2015 року було підписано Імплементаційну  угоду між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання щодо реалізації співробітництва в галузі медичної реабілітації, яка набрала чинності в Україні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2016 № 49.
В рамках реалізації Трастового фонду НАТО започатковуються 6 ініціатив, які складаються з двох Робочих напрямів (РН):
РН А: допомога пацієнтам, тобто діючим та звільненим українським військовослужбовцям та цивільному персоналу сектора безпеки і оборони, щоб переконатись, що вони мають швидкий доступ до послуг з медичної реабілітації і до довгострокових медичних послуг.
Ініціатива А.1: надання послуг з медичної реабілітації та допоміжних пристроїв за межами України.
Ініціатива А.2: надання послуг з професійної реабілітації.
Ініціатива А.3: надання послуг з реабілітації, включаючи засоби фізичної культури та спорту, реабілітаційні заходи і змагання.  
2. РН В: сприяння системі медичної реабілітації в Україні, щоб гарантувати, що система має засоби для надання довгострокових послуг військовослужбовцям     та цивільному персоналу сектора безпеки і оборони.
Ініціатива В.1: постачання обладнання до відповідних реабілітаційних відділень медичних закладів охорони здоров’я.
Ініціатива В.2: постачання обладнання та сприяння у передачі технологій та передового досвіду до відповідних державних та казенних протезних підприємств  і науково-дослідних інститутів.
Ініціатива В.3: розвиток професійних навичок фахівців, що залучаються до фізичної та психологічної реабілітації, а також забезпечення протезно-ортопедичними виробами.

Схожі матеріали