Медіа про МВС: розповідь гвардійця-снайпера з позивним "Білий"

clock
02.10.2024 15:31

Присутність снайпера на позиції здатна вплинути на перебіг бойових дій. Про особливості цієї професії в сюжеті телеканалу «Інтер» розповів військовослужбовець 11-ї бригади імені Михайла Грушевського Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України.

Боєць із позивним “Білий” до лав Нацгвардії приєднався із перших днів повномасштабного вторгнення. Вже півтора року він служить снайпером в 11-ій бригаді ім. М. Грушевського:

«Командир побачив, що я цікавлюся професією снайпера і дав мені змогу спробувати себе в цій справі. Я пройшов курси для снайперів і зараз виконую обов’язки командира групи. Снайпер – це бажання постійно вдосконалювати навички та гарна фізична форма, оскільки треба швидко пересуватися між позиціями з екіпіруванням. А ще - моральна стійкість та блискуче знання певних математичних формул». 

За словами гвардійця, є багато факторів, які впливають на постріл – це вітер, дистанція. Снайперу необхідно зробити багато вирахувань, щоби влучити в ціль.  Якщо ворог розуміє, що десь поруч працює снайпер, починає панікувати і більш стримано себе поводити. На них ведеться полювання, тому в цій професії важливо завжди лишатися непомітним. Для цього треба вміти маскуватися, а в умовах цієї війни, коли використовуються безпілотники, це стає дедалі складніше – стріми ведуться ще до підходу на позиції.

«Якщо ворог зрозуміє, звідки був снайперський постріл, в те місце полетить все, що в них є», - каже нацгвардієць.

Завдання снайпера також поширюються на коригування та розвідку. А часом їм доводиться брати в руки не гвинтівку, а автомат та гранати.  

Відеосюжет про снайпера “Білого” дивіться за посиланням - https://ngu.gov.ua/na-nyh-okupanty-vedut-polyuvannya-bojovyj-shlyah-snajpera-video/

 Національна гвардія України

Схожі матеріали