Контраст
Шрифт

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ПРАЦІВНИКАМ ЦОВВ (НПУ, ДПСУ, ДСНС, ДМС, НГУ) ТА ЧЛЕНАМ ЇХ СІМЕЙ

Психологічна допомога працівникам ЦОВВ 

(НПУ, ДПСУ, ДСНС, ДМС, НГУ) та членам їх сімей

Тривалі воєнні дії в Україні, повітряні тривоги та безперервне слідкування за новинами підвищили рівень стресу й тривоги у кожного з нас. У зв’язку з цим збільшилася кількість людей, які відчувають симптоми розпачу, спустошення, виснаження, апатії або інших тривожних станів. Тому у цей складний період потреба у психологічній допомозі є вкрай актуальною.

На сьогодні в умовах війни психологічна допомога потрібна кожній людині, котра відчуває певні життєві труднощі. 

Це може бути:

травматична подія, болючий життєвий досвід;

конфлікти і непорозуміння в родині;

виникнення міжособистісних чи групових конфліктів;

проблеми здоров’я або поганий фізичний стан;

необгрунтовані страхи, фобії, комплекси, панічні атаки;

депресії, неврози та інші стани.

Що таке психологічна допомога? 

Психологічна допомога надається з метою психологічної підтримки, підвищення соціально-психологічної компетентності особистості, відновлення порушеного функціонального стану психіки працівників, членів їхніх сімей. 

Це – первинний, проте надзвичайно важливий рівень, на якому може бути надана своєчасна допомога найбільшій кількості людей із тим, щоб не допустити загострення психологічних проблем та переростання їх у розлади.

Крім того, психологічна допомога є складовою роботи психолога, що спрямована на підвищення соціально-психологічної компетентності особистості, надання їй психологічної підтримки для успішного виконання службових завдань.

Хто має право на безоплатну психологічну допомогу?

Відповідно до статті 11 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” особи, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, члени сімей таких осіб, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, визначені Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі – Закон), мають право на безоплатну психологічну допомогу.

Послугами з надання психологічної допомоги можуть скористатися державні службовці МВС та ДМС, поліцейські та державні службовці Національної поліції, особи рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та державні службовці ДСНС, військовослужбовці та державні службовці Національної гвардії та Адміністрації Держприкордонслужби (підпункт 30 пункту 4 Положення про Міністерство внутрішніх справ України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2015 року № 878 (зі змінами)).

Також, за запитом надається психологічна допомога членам сімей  державних службовців МВС та ДМС, поліцейських та державних службовців Національної поліції, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту та державних службовців ДСНС, військовослужбовців та державних службовців Національної гвардії та Адміністрації Держприкордонслужби.

Основні методи індивідуальної психологічної допомоги та психокорекції

Індивідуальна психологічна допомога здійснюється в найрізноманітніших формах, починаючи з того, щоб вислухати свого знайомого, і закінчуючи професійною допомогою. 

Професійна психологічна допомога – це надання підтримки, зазвичай у формі консультування.

Консультування – це процес, що стосується надання допомоги між інтерв’юванням і психотерапією, тому частіше консультують психологи.

Психотерапія – тривалий процес, що передбачає реконструкцію особистості, характеризується великими змінами в її структурі. 

Психотерапію здійснюють медичні працівники, але в деяких випадках її може проводити психолог, який має відповідну підготовку.