Прикарпатські рятувальники презентували систему GРS-моніторингу для покращення безпеки туристів

clock
11.12.2021 12:30

У Івано-Франківській області на базі Аварійно-рятувального загону спеціального призначення відбулась презентація впровадження великого інфраструктурного проєкту - «Підвищення рівня безпеки та захисту населення у транскордонному регіоні шляхом посилення спільних заходів з підготовки та співпраці у сфері управління надзвичайними ситуаціями – BRIDGE, що здійснюється в рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020.

У своєму виступі начальник Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області Володимир Чернецький зазначив, що даний проєкт складається з 3 етапів, зокрема з метою запобігання травматизму та загибелі туристів, а також їх пошуку на основі новітніх телекомунікаційних та інформаційних технологій створено систему GPS-моніторингу для вдосконалення безпеки туристів. Дана система передбачає підвищення рівня безпеки в гірському туризмі та вдосконалення системи управління підрозділами при організації пошуково-рятувальних заходів, а саме:

- моніторинг пересування самостійних туристів та туристичних груп, що подорожують гірською місцевістю;

- вдосконалення системи управління підрозділами при організації пошуково-рятувальних заходів в гірській місцевості через відслідковування в реальному часі поточного місця перебування пошуково-рятувальних груп та маршрутів їх пересування;

- впровадження автоматизованого процесу прийому та опрацювання повідомлень про надзвичайні події від туристів та туристичних груп.

Заступник начальника управління – начальник відділу організації пожежно-рятувальних робіт управління організації пожежно-рятувальних робіт, служби та підготовки підрозділів Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Владислав Ковган відзначив важливість та доцільність впровадження такого проєкту, адже безпека життєдіяльності – пріоритетний напрямок служби ДСНС.

Детальніше про систему GРS-моніторингу розповів начальник 4-ї спеціалізованої пошуково-рятувальної групи Спеціалізованої пошуково-рятувальної частини АРЗ СП ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Тарас Бринда. Система GРS-моніторингу для вдосконалення безпеки туристів - це інноваційна система GРS-моніторингу, першочергове завдання якої забезпечити доступ до інформації про місцезнаходження туристичних та пошуково-рятувальних груп і до сигналів лиха, які надсилають туристичні групи (туристи) для отримання допомоги, що дуже важливо в умовах гірської місцевості за відсутності покриття мобільних операторів. Метою впровадження системи GРS-моніторингу для вдосконалення безпеки туристів є підвищення рівня безпеки в гірському туризмі, а саме: моніторинг пересування самостійних туристів та туристичних груп, що подорожують гірською місцевістю; вдосконалення системи управління підрозділами при організації пошуково-рятувальних заходів в гірській місцевості через відслідковування в реальному часі поточного місця перебування пошуково-рятувальних груп та маршрутів їх пересування.

Система GРS-моніторингу для вдосконалення безпеки туристів складається з апаратно-програмного комплексу оперативного управління силами та засобами; автоматизованої системи прийому та опрацювання повідомлень про надзвичайні події від туристів; автоматизованої системи реєстрації туристичних груп та мобільного застосунку на ОС Android та iOS «Порятунок в горах».

Мобільний застосунок «Порятунок в горах» призначений для передачі сигналів «SOS» з географічними координатами при виникненні надзвичайних подій в гірській місцевості. Функціонал даного додатку дозволяє верифікованим користувачам при потраплянні в складні ситуації в гірській місцевості одним натиском відправляти до гірської пошуково-рятувальної служби повідомлення про НС з точними координатами місця події.

Даний за стосунок наразі працює в тестовому режимі та доступний на сайті ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області у розділі «реєстрація туристичних груп», а вже за декілька днів його можна буде завантажити із Play Market.

Пресслужба Головного управління ДСНС України в Івано-Франківській області

Схожі матеріали