Контраст
Шрифт

Поліція відновила діяльність у деокупованому Святогірську - Ігор Клименко

clock
01.10.2022 15:14

Голова Нацполіції України відвідав прифронтове місто, де наразі тривають стабілізаційні заходи. У Святогірську зруйновано 80% житлових та інших приміщень. Через пошкодження переправи мешканці виявилися відрізаними від решти території. Допомогу людям надають поліцейські, які разом із органами місцевої влади вже доставили понад три тонни гуманітарного вантажу.

Святогірськ перебував під окупацією з початку червня, а до цього місто практично стерли з лиця землі російські війська. Зараз тут залишається близько 500 мешканців із понад 4 тисяч. Люди живуть в умовах гуманітарної кризи – немає води, продуктів, світла, опалення.

Ігор Клименко наголосив, що одразу після звільнення Збройними силами України в населеному пункті було відновлено постійну поліцейську присутність.

«Перше, чим ми займалися разом із іншими службами, – розмінування території. Відновили патрулювання, роботу поліцейських станцій. Робимо все необхідне, щоб кожен громадянин, який пережив окупацію, отримав допомогу. Присутність Національної поліції гарантує людям, що українська влада тут назавжди», - зазначив глава відомства.

На місці працюють всі служби – кримінальний та превентивний блоки, слідчі, спецпризначенці, кінологи, вибухотехніки, парамедики й психологи. Поліцейські цілодобово реагують на звернення громадян, документують воєнні злочини рф. Від мешканців надходять повідомлення про підриви цивільних на ворожих розтяжках, поховання у дворах будинків, знущання над людьми й тваринами.

Поліція ретельно працює над викриттям осіб, причетних до диверсійної та колабораційної діяльності.

«Для встановлення колаборантів опитуємо кожного громадянина, що перебував у тимчасовій окупації. Також опрацьовуємо вже наявну оперативну інформацію, що зібрали в період перебування окупаційних військ на цій території. Жоден громадянин України, який зрадив свою батьківщину, не залишиться непокараним», - підкреслив Ігор Клименко.

Керівник Нацполіції відзначив, що найперше завдання – забезпечити потреби жителів. Для тих, хто залишається в місті, привозять гуманітарну допомогу – продукти, засоби гігієни тощо. Усіх охочих евакуюють до безпечних регіонів.

У рамках робочого візиту Ігор Клименко вручив нагороди кращим співробітникам поліції, які налагоджують правопорядок у звільнених населених пунктах.

Національна поліція України

Схожі матеріали
Герої МВС