Національна поліція отримала від США новий пакет допомоги для документування злочинів рф

clock
16.02.2024 19:20

Сьогодні, 16 лютого, у Ситуаційному центрі МВС України відбулася церемонія передачі технічної допомоги США для слідчих підрозділів. Йдеться про 66 автомобілів, 250 дронів, 9 систем 3D наземного лазерного сканування з програмним забезпеченням та ДНК-лабораторію.

На початку заходу Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко подякував владі США та особисто Надзвичайному та Повноважному Послу Бріджит Брінк за всеосяжну допомогу Україні упродовж майже двох років повномасштабної війни. Він розповів, що за цей час відділ з правоохоронних питань Посольства США передав органам системи МВС допомоги на понад 287 мільйонів доларів.

«Наші американські партнери, наші друзі, дають нам можливість вже два роки боронити нашу державу, вірити у свої сили, отримувати відповідну техніку, озброєння і взагалі будь-яку необхідну нам допомогу. США вчергове надають нам великий пакет допомоги, який надійде силам Національної поліції України та підрозділам Державної прикордонної служби. Ви робите величезний вклад у розбудову та функціонування наших підрозділів», – заявив Ігор Клименко.

Своєю чергою Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк наголосила, що сьогоднішній жест офіційного Вашингтону щодо передачі технічної допомоги – це свідчення стійкої підтримки України на шляху до правосуддя та покарання рф за воєнні злочини:

«Ми надаємо цю допомогу, аби ваші підрозділи якомога безпечніше мали змогу збирати докази та доводити світові ті жахливі злочини, котрі скоює армія рф на території України. Моя країна високо цінує ваші цінності і від імені Президента США я підтверджую нашу всеосяжну підтримку».

Загалом з початку повномасштабного вторгнення рф на територію України, США надали допомогу слідчим підрозділам Національної поліції на 17 мільйонів доларів. 

Глава МВС Ігор Клименко разом з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Бріджит Брінк оглянули усю передану техніку. Міністр зазначив, що її застосування дозволить якісно, а головне – швидко зафіксувати всі злочини росії. Наприклад лабораторії швидкісного встановлення ДНК-профілю людини «ANDE 6C», якими вже забезпечені усі Головні управління Національної поліції України, дозволяють встановити ДНК-профіль трохи більш як за півтори години.

«Працівники поліції пройшли відповідне навчання з підготовки спеціалістів-криміналістів для роботи з такими швидкісними лабораторіями встановлення ДНК-профілю. Вже маємо результативні кейси зі встановлення осіб, загиблих внаслідок ракетних ударів росії по наших містах. Важливі для нашої роботи й 3D-сканери та безпілотні літальні апарати. Вони використовуються для огляду місць подій та об’єктів, що зазнали руйнувань в результаті ракетних ударів, артилерійських обстрілів та бомбардувань», - розповів міністр Клименко. 

Водночас Голова Національної поліції України Іван Вигівський зазначив, що передана технічна допомога буде відправлена першочергово до прифронтових регіонів, які щоденно перебувають під ворожим вогнем.

«Національна поліція високо цінує усю вашу допомогу з моменту створення нашого органу, особливо це відчутно із початку повномасштабної війни. США – це найбільший наш партнер. Разом до перемоги», – заявив Іван Вигівський.

Окремо Міністр внутрішніх справ України показав Бріджит Брінк роботу Ситуаційного центру МВС щодо збору доказової бази злочинів рф на території України, а також як працівники центру прогнозують майбутні загрози.

«Сьогодні Україна б’ється за справедливість. Ми звільняємо наші землі та рятуємо наших людей. І ми надзвичайно вдячні, що у цій боротьбі за життя ми стоїмо не самі. Маємо потужну підтримку уряду США. Завдячуючи вашій допомозі, даємо окупантам гідну відсіч і знаємо, що в наших силах перемогти!», – резюмував Глава МВС України.

● Більше фото за посиланням

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали