Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Забезпечення рівних прав та можливостей є наскрізним підходом у діяльності МВС - Катерина Павліченко

clock
17-го червня 2021, 19:03
clock
439

Сьогодні, 17 червня, відбулась зустріч представників Міністерства внутрішніх справ України та міжнародної організації ООН Жінки, під час якої було визначено майбутні напрямки співпраці. 

«Забезпечення рівних прав та можливостей є наскрізним підходом у діяльності МВС і його реалізації ми завдячуємо співпраці з організацією ООН Жінки. За 4 роки кооперації ми маємо позитивні результати роботи і чудові проекти. Ті аналізи та дослідження, які ми проводимо, продукти, які ми створюємо завдяки співпраці з ООН Жінки, дозволяють системно підходити до проблематики гендерної рівності у системі МВС», - підкреслила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко. 

Вона також відзначила експертну підтримку ООН Жінки у питаннях розробки відомчих Планів заходів МВС щодо виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» та підготовки пропозицій до другого Національного Плану Дій 1325 на період до 2025 року та розробки систем моніторингу та оцінки виконання цих документів.

«МВС ставить перед собою амбітні цілі щодо надання комплексної підтримки імплементації заходів НПД 1325 на рівні кожного окремого органу системи МВС, в тому числі на локальному», - зазначила Катерина Павліченко.

Заступниця міністра підкреслила значні досягнення у співпраці між МВС та ООН Жінки, зокрема розробку  індикаторів гендерного аналізу кар’єрного зростання державних службовців в апарата МВС, проведення адвокаційних та комунікаційних кампанії щодо висвітлення ролі жінок у секторі безпеки.

«Ми також пропонуємо акумулювати наші спільні зусилля у активізації діяльності щодо розширення можливостей жінок брати участь в міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, включно з поглибленим вивченням бар’єрів», - додала Катерина Павліченко.

Також заступниця міністра повідомила про проведення гендерного оцінювання в Державній службі з надзвичайних ситуацій, яке триває з вересня 2020 року та має бути завершене у вересні 2021 року.

«МВС є одним з наших провідних партнерів у створенні програм,  які стосуються гендерного насильства. Сподіваємось, що цей напрямок співпраці буде продовжуватися. Кроки, які ви робите, підвищують довіру населення до правоохоронних органів», - сказала представниця ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова

Вона також запропонувала допомогу організації ООН Жінки в рамках деталізації внутрішніх планів МВС щодо виконання плану 1325, зокрема структурування моніторингу даних, залучення жінок до миротворчих місій, розвиток спільних інформаційних кампаній щодо підвищення усвідомлення гендерного насильства.

Під час зустрічі Катерина Павліченко розповіла міжнародним колегам про Українську асоціацію представниць правоохоронних органів:

«Це організація, створена за прототипом Міжнародної асоціації жінок-поліцейських (IAWP). В 2019 році УАППО стала афілійованим членом міжнародної асоціації. Сьогодні асоціація налічує понад 400 учасників (як жінок, так і чоловіків). Наступними перспективами асоціація визначає розвиток регіонального представництва, менторство, навчання тренерів. Ми відкриті до співпраці».

Своєю чергою Еріка Квапілова відзначила важливість діяльності асоціації та запевнила у готовності до співпраці.