Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Тетяна Ковальчук: Принцип нульової толерантності до домашнього насильства — індикатор розвиненого суспільства

clock
18-го грудня 2018, 17:15
clock
3756

Про це сьогодні, 18 грудня, заступник міністра внутрішніх справ повідомила під час дискусії «ПОЛІНА — комплексний підхід до протидії домашньому насильству».

У заході також узяли участь представники Національної поліції, заступник міністра соціальної політики Наталія Федорович, Урядовий уповноважений із питань гендерної політики Катерина Левченко, Представник Президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, міжнародні партнери. Дискусія організована спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Тетяна Ковальчук наголосила, що впровадження принципу нульової толерантності до домашнього насильства — показник зрілості суспільства.

«Державні структури, і насамперед правоохоронні органи, мають забезпечити ефективне реагування на випадки насильства з огляду на нове законодавство, яке вступить у дію з 11 січня 2019 року. Це Закон України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. Відповідно до нього домашнє насильство стане кримінальним злочином», — зазначила заступник міністра внутрішніх справ.

Вона також нагадала, що Міністерство внутрішніх справ запустило мобільні групи з протидії домашньому насильству під назвою «ПОЛІНА».

«Київ, Одеса та Сєвєродонецьк стали першими містами України, де був впроваджений цей пілотний проект. Наразі ми працюємо над його масштабуванням на всю країну», - додала Тетяна Ковальчук.

Представник Фонду Народонаселення ООН в Україні Каспар Пік сказав: «В Україні відбувся надзвичайно великий прогрес, якщо зважати на те, яке законодавство було прийнято, міжвідомчу координацію, на те, що наразі існують уже притулки в багатьох областях, гарячі лінії, які функціонують і є «ПОЛІНА», звичайно. Це ініціатива, яка буде тільки зростати. Усі чинники демонструють прагнення працювати над цією проблемою»

Начальник управління дільничних офіцерів Національної поліції Сергій Альошкін повідомив, що з початку 2018 року Національною поліцією розслідувано 844 кримінальних проваджень за правопорушеннями, скоєними в сімейному середовищі.

«З початку існування проекту «ПОЛІНА» в трьох областях, мобільні групи здійснили майже 4,5 тисячі виїздів та провели понад дві тисячі профілактичних бесід», — додав він.

Урядовий уповноважений із питань гендерної політики Катерина Левченко зазначила, що проблема домашнього насильства є проблемою гендерної дискримінації й також є проблемою, яка належить до компетенції урядово уповноважених.

Представник Координатора проектів ОБСЄ в Україні Лілія Грудко запевнила, що організація й надалі підтримуватиме ініціативи МВС на шляху встановлення безпечного середовища.

Заслужена артистка України Ірма Вітовська закцентувала свою увагу на тому, що питання домашнього насильства напряму пов’язане з втратою культурної вартості громадянина.

«У нашому суспільстві втрачена культурна та інтелектуальна вартість громадянина. Випадки насильства у всіх сферах свідчать про це», - додала вона.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького