Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Тетяна Ковальчук: Гендерна політика – це створення ряду можливостей для реалізації прав кожного

clock
4-го квітня 2019, 11:54
clock
3462

3-4 квітня відбувся навчальний модуль «Рівність між жінками та чоловіками в центрі реформи сектору безпеки та оборони» в рамках проекту «Сhampions - 100», розпочатого у 2017 році за сприяння Офісу зв’язку НАТО в Україні у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Серед спікерів модулю були зокрема Спеціальна представниця Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки Клер Хатчинсон, керівник Програми НАТО – Україна з професійного розвитку Ове Уруп–Медсен, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, заступниця міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук, заступник директора Національного демократичного інституту Ієн Вудворд.

Учасники гендерного модулю разом зі спікерами обговорювали питання, спрямовані на промоцію гендерної рівності в сектор безпеки і оборони.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко окреслила стан впровадження гендерного компоненту в центральних органах виконавчої влади, а також зупинилась на викликах та відповідальності, яка сьогодні стоїть перед кожним, хто займається реалізацією гендерної політики.  

Заступник міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук зазначила, що проект «Champions 100» є унікальним для сектору безпеки, оскільки підвищує компетенцію та професійні навички правоохоронців, які є важливими для реалізації політики у сфері євроантлантичної  інтеграції України.

«Охорона і безпека мають гендерну складову, а тому у діалоги, які стосуються миру, обов‘язково мають бути включені жінки. Не може бути захисту без надання права участі», - зазначила Спецпредставниця Генсекретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки Клер Хатчинсон.

Також Спеціальна представниця Генерального секретаря НАТО  питань жінок, миру та безпеки Клер Хатчинсон під час виступу наголосила: «Рік тому я відвідувала Міністерство внутрішніх справ України і сьогодні можу сказати, що МВС зробило великий прогрес з впровадження гендерного компоненту в сектор безпеки. Це надзвичайно тішить та стимулює поглиблювати співпрацю задля формування кращих практик в секторі безпеки».

Під час сесії «Гендерна рівність в українському секторі безпеки» Тетяна Ковальчук розповіла про основні досягнення, які відбулися в Міністерстві внутрішніх справ України та центральних органах виконавчої влади, виділила методологію впровадження гендерного компоненту, а також наголосила на важливості включення гендерного аспекту в безпековий сектор.

Крім того, напередодні навчального модулю, 2 квітня, відбулася  зустріч Тетяни Ковальчук із Спеціальною представницею Генерального секретаря НАТО  Клер Хатчинсон та Головою Представництво НАТО в Україні Александером Вінніковим.

Під час зустрічі обговорювались подальші спільні кроки та підтримка Представництва НАТО в Україні з реалізації гендерної політики в системі МВС.

«Гендерна політика для нас це не просто «політика про жінку чи чоловіка», про їхні ролі і надання прав для їхньої реалізації, це передусім створення ряду можливостей для реалізації прав кожного» - зазначила Тетяна Ковальчук.

Голова Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков зазначив, що готовий підтримувати МВС у реалізації гендерної політики, оскільки є позитивний результат, і це ще більше підтверджує важливість продовження співпраці.

Наразі Міністерство внутрішніх справ проходить шлях реформування, і у цей період співпраця з НАТО і посилення принципу рівних прав та можливостей жінок та чоловіків є важливою частиною зусиль правоохоронних органів України. У секторі безпеки спостерігаються гендерні зрушення, які допоможуть покращити чутливість до проблем громадян, яких вони обслуговують, та підвищити оперативну ефективність та професійну компетентність кожного працівника правоохоронних органів.

Фото Андрія Новицького