Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

МВС підтримує всі державні програми та ініціативи, що дозволяють зміцнювати права та можливості жінок і чоловіків у секторі безпеки — Катерина Павліченко

clock
10-го березня 2021, 11:07
clock
824

Про це заступниця міністра внутрішніх справ заявила сьогодні, 10 березня, під час відкриття Форуму жіночого лідерства «Будь жінкою. Будь лідеркою. Будь собою»
Форум організований Донецьким юридичним інститутом МВС України на честь Міжнародного дня жінок та покликаний обговорити розвиток жіночого лідерства,  руйнування ґендерних стереотипів у правоохоронній системі та суспільстві, а також сформувати спільноту жіночого лідерства та мотивувати студенток та курсанток до особистого та професійного розвитку.

«Тема жіночого лідерства набуває все більшої актуальності як на національному так і на міжнародному рівні. Раніше ми говорили про лідерство загалом, але не так давно ми почали говорити саме про жіноче лідерство. Адже бути жінкою, лідеркою та залишатися собою іноді буває дійсно важко. Справа не у тому, яку роль ти обираєш для себе,  справа у тому, що суспільство досі не готово до цього сприйняття», — заявила Катерина Павліченко. 

Наразі МВС підтримує всі державні програми та ініціативи, що дозволяють зміцнювати права та можливості жінок і чоловіків в секторі безпеки. Створені підрозділи з ґендерної політики, впроваджено ґендерну тематику у професійне навчання особового складу органів системи МВС та на постійній основі проводяться різного роду дослідження з метою оцінки потреб жінок та чоловіків під час виконання службових обов’язків. 

Безпека сьогодні – не є питанням виключно чоловічим, у секторі безпеки та оборони ми спостерігаємо збільшення представленості жінок. Такі посади, як прикордонниця, патрульна, вибухотехниця або рятувальниця вже перестали когось дивувати. Проте важливо, щоб збільшення жінок відбувалось пропорційно і на керівних посадах, саме тому необхідно нарощувати потенціал жіночого лідерства.

«Аналізуючи процеси становлення сучасного світу, маю відзначити, що таким він став завдяки тим, хто відчайдушно боровся за рівність, руйнував усталені норми, змінював свідомість людей, вірив у свої ідеали та вів за собою. Я щиро переконана, що кожен і кожна з нас може і має стати провідником тих змін, які допоможуть нам створити суспільство вільне від упереджень. І власне це про лідерство», — відмітила у своєму виступі заступниця міністра. 

«Особисто для мене жіноче лідерство – це коли ти долаєш так звану «скляну стелю», і допомагаєш тим, хто йде позаду тебе, її розбити», - додала Катерина Павліченко.

Форум відбувся за підтримки ПРООН та Програми ПРАВО-Поліція, що впроваджується Управлінням ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС).