Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Україна розширює співробітництво в рамках Ради Європи щодо боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу

clock
12-го липня 2021, 19:13
clock
633

Сьогодні, 12 липня, у Міністерстві внутрішніх справ відбулася міжвідомча робоча зустріч щодо поглиблення співпраці України з Групою Помпіду та окремих законодавчих ініціатив у сфері наркополітики в інтересах забезпечення громадської безпеки і психічного здоров’я населення.

Захід пройшов під головуванням заступника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка за участі виконавчого секретаря Групи Помпіду Ради Європи (Група із співробітництва у боротьбі проти зловживання та незаконного транспортування наркотиків) Дені Убера. 

Також в зустрічі взяли участь заступник міністра закордонних справ України Євгеній Єнін, заступник міністра охорони здоров’я України з питань європейської інтеграції Олександр Комаріда, заступник міністра юстиції України Олександр Банчук, голова Комітету ВРУ з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко, голова Регiонального програмного офiсу у Схiднiй Европi Управлiння ООН з наркотикiв i злочинностi Жаннат Космухамедова, представники проєкту «Наркотична та алкогольна залежність: безпека суспільства, захист неповнолітніх, психічне здоров’я» Анна Міщенко та Вікторія Мозгова. 

Мета багатосторонньої зустрічі  - поглиблення співпраці України з Групою Помпіду та обговорення законодавчих ініціатив щодо вступу України до цієї Групи (№ 0114 від 18.06.2021), а також розбудова в Україні сфери лікування та медико-психологічної реабілітації наркозалежних осіб та відповідь кримінальної юстиції на потреби таких осіб (№ 5715 від 29.06.2021).

Антон Геращенко наголосив, що сьогодні набуло особливої актуальності приєднання України до Групи Помпіду і внесення змін до чинного законодавства щодо вдосконалення регулювання окреслених правовідносин, з урахуванням європейських стандартів і кращих практик. 

«Співпраця України з Групою Помпіду забезпечує якісне перетворення наркополітики нашої держави, впровадження орієнтованого на людину підходу держави і суспільства до вирішення проблем, пов'язаних з психоактивними речовинами. Впровадження позитивного міжнародного досвіду щодо профілактики наркотичної залежності, лікування та реабілітації осіб, які мають таку залежність, важливе для України», - зазначив заступник міністра внутрішніх справ.

Так, у липні 2021 року Президент України Володимир Зеленський подав до Парламенту України проєкт Закону України «Про приєднання України до Часткової угоди про створення Групи зі співробітництва у боротьбі проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу (Група Помпіду).

Крім того, зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо кримінальної відповідальності осіб, які вчиняють правопорушення у зв’язку з наявністю залежності від наркотичних та інших психоактивних речовин, а також організації реабілітації таких осіб». Даний Закон має на меті запровадити правові механізми, що дозволять знизити рівень злочинності в державі, обумовленої психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання психоактивних речовин та закласти основи для розвитку в Україні якісної медико-психологічної реабілітації осіб із такими розладами. Щодо останнього, важливим є забезпечення відповідності таких змін європейським стандартам та визнаним практикам.

Антон Геращенко відзначив важливість співпраці України з Групою Помпіду та подякував Дені Уберу за підтримку і готовність до взаємодії. 

Довідково: Група Помпіду - міждержавний орган, який є частиною Ради Європи з 1980 року. До його основних завдань відноситься здійснення всебічного вивчення проблем зловживання наркотичними засобами та їх незаконного обігу, а також розробка і впровадження комплексних заходів щодо боротьби з наркозалежністю на національному, регіональному та місцевому рівнях. В рамках курсу євроінтеграції найближчим часом планується вступ України до Групи Помпіду (законопроєкт № 0114 від 18.06.2021).

Департамент комунікації МВС 

Фото Олега Супруна

Схожі матеріали