Контраст
Шрифт
Телефон МВС
(044) 253-64-04
01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10
Повідомити про корупцію

Олександр Гогілашвілі: Реформування Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції за короткий період дало вагомий результат

clock
4-го травня 2020, 15:21
clock
4300

Про реформу, наркополітику та безпрецедентні операції затримання наркозлочинців розповів заступник міністра внутрішніх справ України Олександр Гогілашвілі.

Наркобізнес — один із топових надприбуткових видів діяльності, який з мінімальних вкладень приносить неймовірні прибутки. Але на цьому весь позитив даної сфери діяльності для деяких осіб закінчується. Мільйони залежних, зруйновані сім’ї, ув’язнення, невиліковні хвороби, безліч смертей. Загалом, незчисленна кількість зламаних доль.

Нещодавно, на території України здійснено рекордні вилучення наркотичних речовин та безпрецедентні затримання учасників злочинних угрупувань. Тони наркотиків та прекурсорів, сотні мільйонів гривень, десятки затриманих — результат кропіткої роботи, професійного керівництва та планування, а також злагодженої роботи всіх систем різних рівнів.

«Немає більшої мотивації, ніж спасіння інших людей. Неможливо бути осторонь того, що відбувається через діяльність наркозлочинців. «Торгівля смертю» — одна з найцинічніших і брудних сфер діяльності людини. Першочергова задача держави - забезпечити постійну та потужну протидію злочинним діянням наркозлочинців», — сказав Олександр Гогілашвілі.

З моменту призначення на посаду заступника міністра внутрішніх справ, Олександр Гогілашвілі розпочав реалізацію нової наркополітики та ініціював створення в МВС Управління забезпечення формування державної політики у сфері протидії наркозлочинності. Першочерговим кроком стало проведення реформи Департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції, яка за короткий період відобразилась у вагомий результат:

  • У 6 разів збільшилась кількість вилучених наркотичних речовин (майже 3 тони);
  • До кримінальної відповідальності притягнуто 6,9 тисячі осіб, що на 24% більше ніж за аналогічний період минулого року;
  • На 35% зросла кількість задокументованих кримінальних правопорушень, пов’язаних зі збутом наркотичних речовин (становить 3,4 тисячі);
  • Результативність притягнення до кримінальної відповідальності збувачів наркотиків зросла на 17% (1130 осіб);
  • Задокументовано у 4 рази більше осередків збуту наркотичних засобів та психотропних речовин з використанням мережі Інтернет (загалом 598);
  • Викрито 88 підпільних нарколабораторій.

Олександр Гогілашвілі розповів, що реформа Департаменту протидії наркозлочинності була вкрай необхідна, бо серед українців до 2,5 мільйонів наркозалежних, і це величезна біль для сімей. В це час, щомісячний дохід наркодилерів складає до 30 мільйонів гривень.

«Оперативники Департаменту вже провели декілька масштабних спецоперацій, одна з них на 110 мільйонів, друга – на 2 мільйони доларів США. За всю історію незалежності України така партія і така організована злочинна група була затримана вперше. Це була така собі «піраміда». І багато споживачів писали, що вони вперше за останні 7 років залишилися без продукції», - зазначив заступник міністра внутрішніх справ.

 

Департамент комунікації МВС України