Оформили більше 10 мільйонів біометричних паспортів

11 червня 2017 року громадяни України з біометричними паспортами отримали право на безвізові поїздки до країн Європейського Союзу, окрім Великої Британії та Ірландії, а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

Кожен четвертий українець вже отримав біометричний паспорт.

У вересні 2018 року в паспортному сервісі видали 10-мільйонний біометричний паспорт для виїзду за кордон.

Після впровадження безвізового режиму спостерігався величезний сплеск попиту на закордонні паспорти: упродовж 12 місяців дії безвізу українці оформили понад 5 мільйонів закордонних паспортів, тоді як раніше річний обсяг видачі цих документів не перевищував 2,5 мільйонів.

Сьогодні вже понад 100 ЦНАП оформлюють біометричні паспорти.

Державна міграційна служба більш як утричі збільшила кількість власного обладнання для виготовлення біометричних документів так, як щодня обробляє понад 16 тисяч заяв на їх оформлення.

Український біометричний паспорт посів 27 місце за рейтингом Global Passport Power Rank 2018, тоді як у 2014 році наша держава обіймала 53 місце.

Державна прикордонна служба України у повному обсязі виконала державне завдання щодо удосконалення контрольних процедур в рамках впровадження безвізового режиму для громадян України. Зокрема, 157 пунктів пропуску на державному кордоні обладнані автоматизованими робочими місцями з функцією біометричного контролю. А це – стовідсоткове виконання завдання. Створена прикордонними відомством система біометричного контролю на сьогодні функціонує в усіх авіаційних, міжнародних і міждержавних пунктах пропуску на кордоні з країнами ЄС.