A
A
A

МВС в рамках операції «Мігрант» посилює боротьбу з нелегальними мігрантами та іноземним криміналітетом (ФОТО, ВІДЕО)

Про це сьогодні, 8 серпня, під час селекторної наради у МВС заявив перший заступник міністра внутрішніх справ генерал-полковник Сергій Яровий.

За даними Нацполіції тільки за перший тиждень відпрацювання операції «Мігрант» 91 іноземець викритий у вчинені кримінальних правопорушень, 17-ом з них повідомлено про підозру. Відносно 24 осіб застосовано запобіжні заходи, з яких тримання під вартою - 8, домашній арешт – 4. Також доведена причетність іноземців до двох умисних убивств, одного тяжкого тілесного ушкодження, розбою та двох грабежів. За всіма цими злочинами особам повідомлено про підозру.

«Міністерство, усвідомлюючи проблему іноземного криміналітету і нелегальної міграції, ще з 13 липня запровадило оперативно-профілактичну операцію «Мігрант», яка мала на меті провести профілактичні заходи з виявлення іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають на території України», - заявив перший заступник міністра внутрішніх справ.

Сергій Яровий зазначив, що під час першого тижня проведення цієї операції, поліція зіткнулася з певними проблемами. При затриманні іноземця, який порушив українське законодавство, правоохоронці не можуть встановити його особу через відсутність документів, а Державна міграційна служба не надає персональні дані, оскільки це порушує права людини. Тому, перший заступник міністра запропонував ДМС виробити механізм взаємодії з поліцією.

«Операція «Мігрант» продемонструвала нам ситуацію, коли було зафіксовано 91 правопорушення, тобто злочинці були затримані, а підозру оголосили лише в 17 випадках. Іноземців затримують, переважно, у двох випадках: крадіжки всіх форм власності і розбійні напади. Ми затримуємо їх групами, а підозри оголошуємо лише одному. Тому, спільно з ДМС ми маємо випрацювати механізм, який би притягував до відповідальності всіх учасників бандформувань, перевіряти їхню причетність до злочину, і, у випадку, якщо особа не проходить підозрюваним у справі, але причетна до бандформувань, негайно видворяти його за межі України», - підкреслив Сергій Князєв.

Очільник ДМС Максим Соколюк зазначив, що працівники міграційної служби не мають права розповсюджувати особисті дані іноземця без відкриття кримінального провадження. Але міграційна служба повністю підтримує ініціативу міністерства - посилити співпрацю та обмін інформацією з поліцією по незаконним мігрантам, дотримуючись прав людини.

Своєю чергою, голова Національної поліції України Сергій Князєв наголосив, що наразі поліція бореться з таким поняттям як «кримінальний мігрант».

Очільник поліції повідомив, що за останні 7 місяців Росія до нашої країни заслала 29 «злодіїв у законі». Сергій Князєв нагадав випадок, коли в міжнародному аеропорту «Бориспіль» затримали одного з кримінальних авторитетів, який дав свідчення, що Кремль цілеспрямовано направляє злочинні елементи в Україну.

«Останнє затримання в міжнародному аеропорту «Бориспіль» ще раз підтвердило, що Росія засилає «злодіїв у законі». Після допиту затриманого в «Борисполі», а згодом видвореного з країни злодія у законі на прізвисько «Пецо», ми отримали чітку відповідь – їм дана команда дестабілізувати криміногенну ситуацію в нашій державі», - сказав Сергій Князєв.

Перший заступник міністра доручив найближчими днями поглибити співпрацю з ДМС та нагадав, що операція «Мігрант» триматиме до кінця серпня. 

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького