A
A
A

Сергій Яровий: Безпека в зоні відчуження – стратегічне питання для МВС (ФОТО)

Про це сьогодні, 6 липня, повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий на міжвідомчій нараді керівництва МВС, Нацполіції, Держслужби з надзвичайних ситуацій, Нацгвардії та Держприкордонслужби, яка відбулася у Чорнобилі. У заході також взяли участь представники Державного агентства України з управління зоною відчуження, ДСП Еконцентр та керівники підприємств.

Перший заступник глави МВС нагадав, що пріоритетними напрямками роботи у зоні відчуження є охорона публічної безпеки, запобігання незаконного вивозу лісу та металу, боротьба з браконьєрством, проведення превентивних заходів по недопущенню та ліквідація пожеж в екосистемах зони відчуження.

«З початку року у зоні ЧАЕС вже сталося 32 пожежі. Нам необхідно працювати над їх попередженням. Я звертаюся не тільки до ДСНС, тут має бути взаємодія і з Національною поліцією, і з прикордонним відомством, і з керівниками лісних господарств. Керівники господарств мають розуміти всю відповідальність, яка на них покладена. Лише за умов повної міжвідомчої взаємодії ми забезпечимо безпеку в зоні відчуження», – наголосив Сергій Яровий.

В свою чергу голова Держслужби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін підкреслив, що наразі сили ДСНС застосовують практику гасіння пожеж в цілодобовому режимі.

«Зараз ми всі зусилля зосереджуємо на оперативності та мобільності реагування на пожежі. Але треба проводити роз’яснювальні роботи з тими, хто перетинає зону відчуження», - додав він.

Зокрема, проблемним напрямком визначили «сталкерство» – нелегальне проникнення в зону відчуження.

«Станом на сьогодні від початку року Нацполіція вже зафіксувала 144 нелегальних проникнень. «Сталкери» наражають на небезпеку не лише себе, а й інших людей. Оскільки в зоні відчуження є окремі райони, де зона радіаційного забруднення достатньо висока. Ми повинні забезпечити превентивні заходи, аби унеможливити їх проникнення і захистити людей», - зазначив Сергій Яровий.

Для вирішення вище зазначених проблем очільник Нацполіції Сергій Князєв запропонував запровадити у зоні відчуження програму за типом «Безпечне місто». Вона дозволяє використовувати високотехнологічні автоматизовані системи в сфері забезпечення публічного порядку.

«Комплекс відеоспостереження та оповіщення, інтегрований у автоматизовані системи Нацполіції допоможе вирішити ряд питань, пов’язаних з виникненням пожеж, незаконним проникненням у зону відчуження і розкраданням майна», - додав глава Національної поліції.

Сергій Князєв також зобов’язав керівника ГУНП Київської області підготувати звіт про необхідне матеріально-технічне забезпечення підрозділам, які несуть службу по охороні публічної безпеки в зоні ЧАЕС.

Наприкінці наради Сергій Яровий сказав, що при цьому головним пріоритетом МВС залишається забезпечення заходів безпеки та охорони здоров’я працівників органів, які залучені до служби у зоні відчуження.

Департамент комунікації МВС України