A
A
A

Українських нацгвардійців визнано одними з найкращих на міжнародних навчаннях за програмою ЄС (ФОТО)

17 представників Національної гвардії України взяли участь у міжнародних навчаннях поліцейських підрозділів за програмою EUPST (European Union Police Services Training), що проходили з 19 по 29 червня на базі Національного центру підготовки сил жандармерії (СNEFG) у французькому місті Сент-Астьє.

Цього року навчальний центр об'єднав 234 представники з 18 країн світу. Навчання EUPST спрямовані на вдосконалення взаємодії особового складу підрозділів з різних країн, використання європейської тактики й виявлення найкращих методик у всіх аспектах їхньої роботи – від кримінального розслідування до припинення масових заворушень. А на особистому рівні – це не стільки перевірка фізичної підготовки, як формування стійких навичок протистояння психологічному тиску, витримки й згуртованості під час екстремальних ситуацій.

У курс навчань включено теоретичні заняття й практичне відпрацювання вигаданих критичних ситуацій, які сформована «миротворча місія» з учасників має владнати спільними зусиллями.

За цьогорічним сценарієм, підрозділи «місії» мали відновити та підтримати порядок у державі під час військових дій, де місцеві органи влади не діяли й управління забезпечувалося військовою адміністрацією. Так, правоохоронці відпрацювали контроль доступу до районів, реакцію на барикади, використаня спецзасобів і техніки – усе за європейськими нормами градації сили.

Командир українського взводу в умовах цих навчань, заступник командира батальйону у військовій частині 3027, капітан Олексій Зінченко розповідає, що найбільше його вразило, наскільки природньо й швидко наші хлопці змогли зорієнтуватися і скоординовано діяти з французькими і румунським підрозділами, з якими спільно виконували завдання. Також він зазначив, що головною перевагою українського взводу була наявність різних фахівців. Зокрема, завдяки українським офіцерам, сильних у тактиці, підрозділ легко й успішно протидіяв озброєним супротивникам.

Після завершення тренінгу його учасники отримали сертифікати про проходження курсу. Під час церемонії господарі цьогорічних навчань відзначили найкращими за професійне виконання завдань представників України, Португалії, Іспанії і Румунії.

Залучення представників України до цих навчань корисне не лише з погляду євроінтеграційних перспектив, а й у контексті обміну досвідом миротворчої діяльності, враховуючи постійну участь військових правоохоронців у міжнародних операціях із підтримання миру та безпеки, зокрема у місіях ООН у Ліберії, Судані, Демократичній республіці Конго. Наступного року навчання за програмою EUPST пройдуть у Румунії.

Нагадаємо, проект EUPST (European Union Police Services Training) передбачає проведення щорічних тренінгів на базі навчальних центрів жандармських та поліцейських формувань держав-членів ЄС. Масштабні міжнародні тренування об’єднують для виконання спільної місії правоохоронців структур з військовим статусом та поліцій країн Європейського Союзу, інших країн Європи та Африки.

За матеріалами прес-служби НГУ