A
A
A

Протягом місяця у МВС опрацьовуватимуть проект моделі підготовки кадрів для Нацполіції (ФОТО)

Про це державний секретар Міністерства внутрішніх справ України Олексій Тахтай повідомив під час наради за участю керівників Національної поліції України, Департаменту патрульної поліції НПУ, ректорів вищих навчальних закладів системи МВС.

«З моменту затвердження Концепції реформування освіти в МВС, ми стрімко рухаємося вперед, збільшуючи темп. З боку керівництва Нацполіції ми отримуємо низку пропозицій та ініціатив – і маємо над чим працювати. Система відомчої освіти продовжує вдосконалюватися, адаптуючи до реалій попередні здобутки, враховуючи досвід інших країн», – підкреслив Олексій Тахтай.

Він представив розроблений МВС проект моделі підготовки фахівців для Нацполіції України, що базується на поєднанні навчання і практичної підготовки. Початковою ланкою є професійна підготовка з подальшим стажуванням і службою у патрульній поліції. Потому поліцейський має можливість здобувати вищу освіту й просуватися по службі. Особливість моделі полягає у тому, що здобуття кожного наступного освітньо-кваліфікаційного рівня чергується зі службою на посаді, що відповідає здобутому рівню. Тобто, відбувається постійна актуалізація знань, насамперед, законодавства з урахуванням змін до нього, й постійне підвищення професійного рівня, що позитивно впливатиме на якість роботи як самого поліцейського, так і правоохоронного відомства в цілому.

Своєю чергою т. в. о. голови Національної поліції Олександр Вакуленко підкреслив, що вдосконалення системи відомчої освіти – вимога часу. «Змінилось законодавство, змінилася структура злочинності, постійно змінюються способи й види вчинення злочинів, що вимагає зміни системи підготовки кадрів. Потрібно адаптуватися до ситуації з метою підготовки ефективного, спроможного приймати самостійні рішення працівника Нацполіції. І розроблена модель може допомогти нам у цьому», – підкреслив Олександр Вакуленко і додав, що запропонований проект потребує глибокого вивчення з метою усунення можливих ризиків.

Окремо Олександр Вакуленко підкреслив, що підготовка й підвищення кваліфікації за певними спеціальностями вимагає індивідуального підходу.

Проект моделі підготовки кадрів для Нацполіції України схвалили й керівники вищих навчальних закладів МВС, водночас озвучивши низку питань, які потребують доопрацювання. Зокрема йшлося про необхідність і механізм актуалізації знань викладачів профільних кафедр через налагодження двосторонньої взаємодії між педагогічними колективами відомчих вишів і підрозділами поліції.

За результатами зустрічі робоча група доопрацює проект моделі й подасть на затвердження главі МВС Арсену Авакову. Очолив групу держсекретар МВС України Олексій Тахтай, до її складу увійшли голова Нацполіції Сергій Князєв, представники Нацполіції та департаментів МВС, ректори і провідні фахівці відомчих навчальних закладів.

У рамках роботи групи заплановані поїздки до США з метою порівняння і вивчення досвіду американських поліцейських. Члени українських делегацій відвідають як практичні підрозділи, так і поліцейські академії.

Департамент комунікації МВС України