A
A
A

За фактом розтрати коштів посадовцями ПАТ "Укрзалізниця" відкрито кримінальне провадження

Правоохоронці перевірятимуть інформацію про завищення цін на рухомий склад, у результаті якого ціна оголошеної до закупівлі партії була незаконно завищена на 185 мільйонів гривень. Кримінальне провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань сьогодні, 26 травня.

Правоохоронці встановили, що рішенням Правління ПАТ «Українська залізниця» на 2017 рік передбачено придбання 5890 вантажних піввагонів на загальну суму 4,8 мільярда гривень без урахування ПДВ. Вартість закупівлі одного піввагона на основі дослідження ринку та фактичного  замовлення для січня 2017 року визначалася на рівні від 780 до 800 тисяч гривень без ПДВ.

Однак на початку квітня службові особи ПАТ «УЗ» за відсутності  погодження всіх членів Експертної комісії, яка була створена з метою визначення вартості вказаних вагонів, підписали протокол погодження ціни піввагону, завищеної приблизно на 76 тисяч гривень кожен. Відтак ціна усієї оголошеної партії (2465 піввагонів) була завищена на 185 мільйонів гривень.

Інформація внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Слідчими ця подія кваліфікована за ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Головне слідче управління

Національної поліції України