A
A
A

Маріуполь: спецпризначенці відпрацьовували звільнення заручників із потягу, захопленого терористами (ФОТО, ВІДЕО)

У вагоні озброєні злочинці, взято у заручники пасажирів та поліцейських – за такою легендою рота особливого призначення ГУНП в Донецькій області провела тактичні навчання.

Зараз у зоні АТО правоохоронці цілодобово охороняють стратегічно важливі об’єкти, залізничні та автовокзали, спільно з військовослужбовцями несуть службу на блокпостах.

Вже проведено навчання з особовим складом поліції по всій області з відбиття нападу на систему стопконтролю, адмінбудівлі територіальних підрозділів поліції, відпрацьовано алгоритм дій у випадку, якщо у зупиненій автівці диверсанти. Але як діяти, коли при перевірці особистих речей пасажирів потягу виявлено автомат, а за секунду весь наряд поліції обеззброєно та взято «під приціл»?

На залізничних сполученнях Маріуполя спецпризначенці вдало реалізували комбінацію зі звільнення заручників та затримання злочинців.

Всередині вагону група молодиків утримувала правоохоронців та частину пасажирів. Кожен з них міг бути мішенню у випадку, якщо вимоги зловмисників не буде виконано. На місце пригоди прибув спецназ. Особовий склад розбився на кілька штурмових груп та зайняв позиції для атаки. Діяти потрібно було швидко та злагоджено – на рахунку була кожна хвилина, на кону – життя заручників.

 

 

Першими відкрили вогонь терористи, це і стало сигналом для дій спецпризначенців. Звільнення відбувалося з двох напрямків: одна група потрапила всередину через двері, одночасно друга – розбила два вікна вагону. За мить по одному вже виходили знешкоджені нападники. Жертв серед заручників немає.

За ходом спецоперації стежив особисто Заступник голови Нацполіції-начальник поліції Донецької області В’ячеслав Аброськін. Він відзначив успішність її проведення, але додав, що це лише частина усієї роботи.

"Ми сьогодні бачили силову фазу, але цьому повинна передувати робота усіх інших служб. Патрульна поліція має перекрити дороги, які ведуть саме до місця подій, сюди мають бути викликані лікарі та представники ДСНС", - підкреслив Аброськін.

Він поставив виконуючому обов’язки командира роти спецпризначення ГУНП в Донецькій області Юрію Костенко завдання розробити план з урахуванням визначених недоліків та провести масштабні навчання із залученням інших служб та відомств.

Відділ комунікації поліції

Донецької області