A
A
A

Арсен Аваков: «Російський окупант більше за все боїться добровольчих батальйонів» (ФОТО, ВІДЕО)

Український доброволець – це не історія, про яку пишуть у книжках, а факт, з якого бере приклад вся країна. Про це сьогодні, 14 березня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час нагородження бійців добробатів у МВС з нагоди Дня українського добровольця.

У заході взяли участь заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян, глава Національної поліції України Сергій Князєв, командувач Національної гвардії Юрій Аллеров, заступник глави Нацполіції Олександр Фацевич, очільник поліції Києва Андрій Крищенко, керівники підрозділів МВС та Нацполіції, військові, гвардійці.

Арсен Аваков згадав, що після ряду катастрофічних подій на фронті було вирішено звернутись до місцевих громад областей та активістів Майдану із закликом стати на захист Батьківщини. За його словами, з того часу через добровольчі батальйони пройшло близько 50 тисяч людей. Сьогодні, під час активізації агресії Росії, на добробати покладається велика надія.

«Російський окупант більше за все боїться добровольчих батальйонів, оскільки вони – найпідготовленіші люди», – зазначив очільник МВС.

Голова Національної поліції України Сергій Князєв відзначив, що за останню атестацію майже 360 бійців з батальйонів отримали рішення атестаційної комісії щодо можливості підвищення, а протягом останнього тижня 54 співробітника батальйонів дали згоду на зміну своєї професії та переведення до Національної поліції на посади слідчих, оперативників, кіберполіцейських та інші.

«Я запрошую кожного з вас присвятить себе поліцейській справі. Тут вистачає роботи всім», – додав глава Нацполіції.

Своєю чергою командувач Нацгвардії Юрій Аллеров наголосив, що добровольчий рух, який започаткували у 2014 році, довів, що українська нація непереможна, а бійці-добровольці – зразок для виховання молоді України справжніми національно-свідомими патріотами.

«Сьогодні дата утворення першого батальйону ім. Кульчицького. У нас є одна місія – перемогти ворога. Добровольчий рух, який продовжується у лавах Національної поліції, Національної гвардії, ЗСУ – приклад молоді», - сказав Юрій Аллеров.

На заході вручили відзнаки Верховної Ради України, відомчі відзнаки МВС та нагородну вогнепальну зброю 69 бійцям батальйонів «Азов», «Миротворець», ім. Кульчицького, «Донбас», «Полтава», «Херсон», «Луганськ-1», «Дніпро-1», «Вінниця», «Східний корпус», «Кривбас», військовим Збройних Сил України та працівникам поліції охорони об’єктів стратегічного значення. 

Нагадаємо, що 14 березня визначено Днем українських добровольців. Саме 14 березня 2014 року перші добровольці з Майдану вирушили на вишкіл у навчальний центр Національної гвардії у с. Нові Петрівці Київської області.

Департамент комунікації МВС України

Фото Андрія Новицького