A
A
A

Прикордонники вдосконалюють систему запобігання незаконному переміщенню через кордон радіоактивних речовин та ядерних матеріалів (ФОТО)

Адміністрація Держприкордонслужби вживає заходи щодо запобігання, виявлення та припинення спроб незаконного переміщення через державний кордон радіоактивних речовин та ядерних матеріалів.

Так, у рамках реалізації спільного з Міністерством енергетики США проекту міжнародної технічної допомоги «Виявлення та припинення ядерної контрабанди» триває робота щодо встановлення в 5 пунктах пропуску на українсько-білоруській ділянці державного кордону сучасних, високоефективних комплексів автоматизованого контролю за переміщенням радіоактивних речовин та ядерних матеріалів.

Одночасно з налагоджувальними роботами, які проводяться в пунктах пропуску, Адміністрація Держприкордонслужби здійснює підготовку інспекторів прикордонної служби-дозиметристів. Нещодавно в підрозділах Луцького та Житомирського прикордонних загонів організовано та проведено практичні тренінги щодо виявлення радіоактивних речовин та ядерних матеріалів з використанням стаціонарного та переносного обладнання. Навчання проводились досвідченими спеціалістами РХБ захисту прикордонного відомства.

Під час тренінгів персонал отримав теоретичні знання та практичні навички щодо основ дозиметрії, загроз, пов’язаних з незаконним переміщенням через державний кордон ядерних матеріалів та незаконним обігом радіоактивних речовин, впливу різних видів іонізуючих випромінювань на людину та навколишнє природне середовище, способів та методів захисту від них.

Під час занять було розглянуто порядок роботи стаціонарного та переносного обладнання, методологія та порядок огляду осіб, транспортних засобів, вантажів (речей), пошуку, локалізації, первинної ідентифікації радіоактивних матеріалів, дотримання та забезпечення безпеки особового складу під час огляду об’єктів з підвищеними рівнями радіоактивності.

За результатами проведених заходів персонал підрозділів, який брав участь у тренінгах, буде допущений до самостійної роботи, як з переносним обладнанням, так і зі стаціонарними комплексами.

Прес-служба АДПС України