A
A
A

Протягом цього року поліція розшукала понад чотири тисячі безвісти зниклих дітей

Упродовж 11 місяців до органів поліції надійшло майже 5,5 тисяч повідомлень про зникнення дітей безвісти. У 80 % випадків поліція розшукала неповнолітніх упродовж доби. Крім того, протягом цього року зменшилась кількість правопорушень, вчинених дітьми, на понад 20%.

До органів поліції надійшло 5485 повідомлень про зникнення безвісти дітей, у тому числі 97 (1,7 %) – щодо зникнення вихованців інтернатних закладів. Упродовж доби по гарячих слідах розшукано 80 % (4395) дітей, що зменшує ризик учинення стосовно дитини протиправних дій.

Слід зазначити, що за фактами безвісного зникнення дітей відкрито 697 кримінальних проваджень за ознаками злочину, передбаченого ст. 115 КК України. До органів державної влади надіслано 478 повідомлень для вжиття спільних із зацікавленими відомствами профілактично-виховних заходів.

Крім того, щомісяця працівники Департаменту превентивної діяльності Національної поліції України надають консультації на Національній дитячій «гарячій лінії».

Правоохоронці беруть активну участь щодо організації дозвілля неповнолітніх. Зокрема, з метою залучення дітей до занять спортом у вільний від навчання час Національною поліцією України підписано Меморандуми про співпрацю з Фізкультурно-спортивним товариством «Динамо» України та Федерацією футболу України.

Як результат - протягом цього  року зменшилась кількість правопорушень, учинених дітьми, на понад 20%. Крім того, у 25% зменшилась кількість тяжких та особливо тяжких злочинів, вчинених неповнолітніми.

Департамент комунікації Національної поліції України