A
A
A

У Держприкордонслужбі відбулась презентація українсько-німецької оцінки ситуації щодо транскордонної злочинності

8 грудня, в рамках візиту до України Віце-президента Федеральної поліції Федеративної Республіки Німеччини, в Адміністрації Держприкордонслужби для експертів від місії EUAM, проекту TWINNING, представників взаємодіючих відомств України – МВС, СБУ, Національної поліції, Національної гвардії, Державної фіскальної служби та Державної міграційної служби презентовано спільну українсько-німецьку оцінку ситуації щодо транскордонної злочинності.

Презентація відбулась за участі першого заступника Голови Державної прикордонної служби України Василя Серватюка та віце-президента Федеральної поліції ФРН Юргена Шуберта.  

Василь Серватюк подякував німецьким колегам за досвід та допомогу, яку вони надавали і надають у сфері аналізу ризиків. Крім того, він підкреслив, що спільна оцінка є не лише превентивним інструментом протидії транскордонній злочинності, а й ознакою повної взаємної довіри між Адміністрацією Держприкордонслужби та Федеральною поліцією ФРН.

Також він зауважив, що «проведенню спільного аналізу загроз передувала кропітка робота у сфері інформаційної взаємодії експертів Управління аналізу ризиків Держприкордонслужби та Департаменту оцінки та аналізу інформації Федеральної поліції Німеччини, а застосування єдиних методик аналізу на основі оновленої спільної інтегрованої моделі аналізу ризиків держав – членів Європейського Союзу (CIRAM 2.0) дало змогу зробити спільні як висновки, так і передбачити певні події на майбутнє».

За результатами спільної оцінки визнано, що ситуація на кордоні України з країнами-членами ЄС в цілому стабільна та контрольована. Основними загрозами у прикордонній сфері залишаються нелегальна міграція, у тому числі з використанням підроблених та чужих документів, незаконне переміщення товарів, особливо акцизної групи, та контрабанда зброї і наркотрафік.

Висновки експертів щодо міграційної ситуації на українському кордоні підтверджуються дослідженнями, які проведені Агенцією ФРОНТЕКС. Так, за 10 місяців цього року на кордоні з Україною затримано 872 особи (1540 – у 2015 р.), що, у порівняні з загальноєвропейськими обсягами становить лише 0,1% від загальної кількості нелегалів, які були виявлені на зовнішніх кордонах ЄС.

Поряд з тим, на наступний рік прогнозується збереження активності нелегальної міграції та контрабанди товарів, в тому числі діяльності транскордонних злочинних груп щодо використання території України як транзитного напрямку до ЄС. У цьому ж контексті прогнозується зростання правопорушень громадянами України в Німеччині у сфері міграції та незаконного перебування. Також ймовірне підвищення ризику терористичної загрози з огляду на безпекову ситуацію навколо України та держав-членів ЄС.

Керівництвом Держприкордонслужби та Федеральної поліції високо оцінено актуальність спільного аналітичного дослідження та рівень співпраці аналітиків. Вперше такий спільний аналіз загроз з Федеральною поліцією проведено влітку цього року на виконання Плану двостороннього співробітництва та в рамках реалізації Концепції інтегрованого управління кордонами, яка затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України в жовтні минулого року.

Наприкінці зустрічі керівництво Держприкордонслужби та Федеральної поліції висловили сподівання у подальшому ефективному розвитку та розширенні співробітництва між правоохоронними відомствами України та Федеративної Республіки Німеччини, що забезпечить ефективну протидію транскордонній злочинності та посилить безпеку обох країн.

Прес-служба АДПСУ