A
A
A

Відбувся допрем’єрний показ документального фільму «Позивний Італієць» про Віталія Марківа

Сьогодні, 19 лютого, відбувся допрем’єрний показ документального фільму про переможну історію майданівця, добровольця-нацгвардійця Віталія Марківа. Автор стрічки – директор Департаменту комунікації МВС України Артем Шевченко. Фільм створено за підтримки Мінкультінформполітики. Також під час заходу було презентовано книгу видавництва «Фоліо» «Віталій Марків».

Символ фільму «Позивний Італієць» - телевізійна трансляційна вежа на горі Карачун над Слов’янськом, яку обороняв Віталій Марків і під якою загинули Роккеллі і Миронов. Вона - символ українського інформаційного простору, на який постійно зазіхає країна-агресор.

«Сьогодні ми зібралися у фантастичний момент. У це важко вірилося, деколи відчай захоплював. Але український солдат Віталій Марків сказав, що він ніколи не дозволить собі, рятуючи себе, надати покази проти України, а це надзвичайно важливо. Слава нашому Герою і Слава Україні», - сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Віталій Марків зауважив, що саме віра в те, що він не один, що ми можемо відстоювати свої інтереси та спільна боротьба привели до перемоги.

«Майже три місяці як я на волі. Тільки поглянувши зі сторони, я усвідомив, якби ми всі разом не об‘єднались, я б не зміг все пройти. Це була спільна боротьба. Я хочу щиро подякувати побратимам, всім небайдужим українцям, це наша з вами перемога! Після візиту пана міністра, в мене була одна задача - не зрадити тих, хто в мене вірить», - сказав він.

Режисер фільму і автор ідеї Артем Шевченко зазначив, що герой фільму, Віталій Марків, є уособленням тих, хто боровся за Україну на Майдані і тих, хто пішов на фронт.

«Для мене ця історія багато в чому особиста, тому що ми познайомилися з Віталієм на фронті 30 травня 2014 року, через 6 днів після загибелі журналіста Рокеллі та його перекладача Миронова у Слов’янську. Згадую, коли спитав у нього як його звати, він сказав: позивний «Італієць». Це відбилося у мене в пам’яті. Перемога Віталія Марківа - це великий успіх для нашої країни у важкому минулому році. Дякую всім, хто боровся за нього - керівництву держави, МВС, дипломатам, юристам, його рідним, великій армії тих, хто його підтримував», - розповів Артем Шевченко.

Командувач Національної гвардії України Микола Балан зазначив, якщо солдат воює за державу, виконує свій обов’язок, значить держава повинна надати йому гарантії та захист.

«Цей фільм, який, я впевнений, подивляться мільйони, і не тільки українців, а й іноземних громадян у різних точках світу і зрозуміють одне, що держава Україна піклується та підтримує своїх воїнів», - підкреслив Микола Балан.

Своєю чергою, міністр інформаційної політики та культури України Олександр Ткаченко сказав:

«Історія з Віталієм Марківим відбувалася на наших очах, але важливо, щоб вона закарбувалася не тільки в пам’яті. Важливо це зафіксувати для історії, в тому числі фільмах і книгах. Російська пропагандиська машина, яка фактично затримала Марківа в Італії, не змогла протистояти опозиції українців. Цей фільм і книга, яка буде видана 4 мовами, це наш бронежилет».

Автор фільму Артем Шевченко подякував творчій групі проєкту, які допомогли створити цей фільм.

Телевізійна прем’єра стрічки «Позивний Італієць» відбудеться до Дня пам’яті Героїв Небесної сотні у неділю, 21 лютого, о 17:20 на телеканалі 1+1.

 
Нагадаємо, 30 червня 2017 року у Італії затримали старшого сержанта командира віддлення батальйону ім. Кульчицького (в/ч 3066) НГУ Віталія Марківа за підозрою у причетності до загибелі фоторепортера громадянина Італії Андреа Рокеллі і його перекладача, російського правозахисника Андрія Миронова у м. Слов'янськ у травні 2014 року.
 
12 липня 2019 року суд міста Павія виніс вирок у справі українського гвардійця Віталія Марківа. Рішенням суду гвардієць засуджений до 24 років позбавлення волі. Того ж дня Арсен Аваков заявив, що Україна оскаржить ганебний вирок італійського суду – 24 роки ув’язнення Віталію Марківу.
 
В серпні 2020 року Національна поліція України в рамках розслідування кримінального провадження за фактом загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі і громадянина Російської Федерації Андрія Миронова провела низку слідчих дій на місці подій, в Слов’янську і на горі Карачун та отримала докази невинуватості Віталія Марківа.
 

3 листопада 2020 року Апеляційний суд Мілану повністю виправдав Віталія Марківа.

Віталій Марків нагороджений високою церковною нагородою ПЦУ - орденом Архистратига Михаїла.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нагородив Віталія Марківа орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Раніше у Слов’янську презентували книгу Артема Шевченка «Слов’янськ. Початок х справ Арсена Авакова.

Департамент комунікації МВС України

ФОТО Миколи Анацького