A
A
A

Нацгвардієць Віталій Марків передав до Національного музею України у Другій світовій війні особисті речі

Віталій Марків відвідав виставку «Вільні», присвячену українцям – політичним бранцям сучасної російсько-української війни та передав співробітникам меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні» особисті речі для експозиції «Український схід». 

Віталій Марків передав співробітникам музею особисті речі, вишиванку, в яку був одягнений на останньому засіданні в італійському суді, де був повністю виправданий,  а також листи підтримки від українців з різних куточків світу. 

«Я передав листи від дітей, від наших співвітчизників, товаришів з Національної гвардії, які мене підтримували, передав малюнки, які тримав у себе в камері в італійській тюрмі. На мою думку, це саме те місце де це повинно зберігатись, в музеї. Це доказ, що якщо людина вірить і не здається, то обов’язково переможе. Тому мені було дуже приємно і великою честю, що співробітники музею попросили передати мої особисті речі сюди!» - зазначив Віталій Марків.  

Нацгвардієць також оглянув оновлений виставковий проєкт «Український схід» і розповів про бої 2014 року поблизу міста Слов’янськ та гори Карачун, у яких брав участь. 

Віталій Марків висловив слова вдячності всім, хто боровся за його свободу: «Хочу ще висловити слова подяки всім своїм товаришам по службі, керівництву Міністерства внутрішніх справ та Національної гвардії, які з перших днів вступили в боротьбу за мою свободу, яке вірили, що я невинний. Хочу подякувати всім, хто доклав зусиль до мого звільнення та не залишили мене в біді. Дякую всім українцям, які писали, підтримували та вірили в мене. Щиро вам дякую, без вашої підтримки я б не вистояв!»

«Ми пишаємося що саме нам випала честь отримати артефакти, що згодом доповнять експозиції музею. Дякую керівництву Міністерства внутрішніх справ та Національної гвардії, які неодноразово допомагали нам, разом ми розповідаємо правду про цю війну!», - сказав генеральний директор музею Іван Ковальчук.

Нагадаємо, 12 липня 2019 року, суд міста Павія виніс вирок у справі українського гвардійця Віталія Марківа. Рішенням суду гвардієць засуджений до 24 років позбавлення волі.12 липня 2019 року Арсен Аваков заявив, що Україна оскаржить ганебний вирок італійського суду – 24 роки ув’язнення Віталію Марківу. 

3 листопада 2020 року Апеляційний суд Мілану повністю виправдав Віталія Марківа.

Також Віталій Марків нагороджений високою церковною нагородою ПЦУ - орденом Архистратига Михаїла.