A
A
A

На Київщині відкрили меморіал на місці загибелі Аміни Окуєвої

У четвер, 3 грудня в Глевасі у Фастівському районі Київщини відкрили меморіальний знак на місці загибелі Аміни Окуєвої. Пам'ятник встановили за допомогою Глеваської ОТГ. 
Ірина Камінська, мама Аміни Окуєвої розповіла, що меморіал зроблений у вигляді скелі, він відлитий з бетону, щоб захистити від вандалів і встановлений на місці, звідки зловмисники стріляли в Аміну.

"Пам'ятник у вигляді скелі, як на Кавказі. На жаль, зараз звідти неможливо нічого привезти. Пам'ятник стоїть на місці, звідки ці покидьки стріляли в мою доньку. Я не можу сказати стосовно своєї доньки "була", вона є і завжди буде воїном. На пам'ятнику напис з Корану: "Не вважайте мертвими тих, хто загинув по дорозі до Аллаха", - сказала вона.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко зазначив, що у найпекельніший для України час, Аміна Окуєва стала на захист України.

"Вона пішла добровольцем воювати у батальйон "Київ-2", вона безстрашний боєць, жінка - приклад для багатьох. Пишаюсь, що знав цю людину. Російські найманці не лишили Аміну та її чоловіка у спокої, вони мстили за відверту проукраїнську позицію", - наголосив Антон Геращенко.

Він додав, що цього року були затримані зловмисники, які обґрунтовано підозрюються у вбивтсві Аміни Окуєвої. Керівник цієї групи народився в Дагестані, проживав на території України, і виконував вбивства на замовлення. Замовники вбивства перебувають у Росії.
"Основний підозрюваний Ігор Редькін наразі знаходиться під слідством, а справа готова до передачі в суд. Завтра суд продовжить йому міру запобіжного заходу. У нас є дані про можливу провокацію, ніби підозрюваному стане погано, щоб вивезти його з суду. Однак, ми готові до таких провокацій",- додав Антон Геращенко.

Радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк зазначив, що Аміна Окуєва завжди боролася за незалежність, як України, так і Ічкерії.

"Сьогодні було відкрито меморіальний пам’ятний знак на місці загибелі справжнього народного Героя України, нашого друга і бойової посестри Аміни Окуєвоі.Вона назавжди залишиться символом патріотизму, незламної волі і боротьби за свободу України та Ічкерії! Щира вдячність усім хто прийшов згадати нашу Аміну й усім хто підтримав та допоміг у встановленні меморіалу пам‘яті", - сказав Зорян Шкіряк.

 

Нагадаємо, Аміна Окуєва – це українська військовослужбовиця. 30 жовтня 2017 року на залізничному переїзді в смт Глеваха невідомі розстріляли автомобіль, у якому перебували українські добровольці, ветерани АТО Аміна Окуєва та її чоловік Адам Осмаєв. Від численних поранень Аміна загинула на місці. Поховали її у Дніпрі.

За даними правоохоронців, до складу злочинної групи, яку підозрюють у вбивстві Окуєвої, входило семеро осіб. Водночас підозрюваний у вбивстві поліцейської, зразки ДНК якого до того ж збігаються зі знайденими на зброї з місця злочину, винним себе не визнає. Мова йде про громадянина України, який раніше вже притягувався до важких злочинів, скоєних на замовлення.

 

Фото Андрій Новицький