A
A
A

Максим Соколюк: Рада має намір посилити кримінальну відповідальність за підробку та викрадення документів, що посвічують особу

Верховна Рада України ухвалили в першому читанні проєкт закону №3946. «За» проголосували 264 народних депутата. Про  це заявив голова Державної міграційної служби України Максим Соколюк.   

«Законопроєкт  № 3946 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за викрадення, привласнення, збут, підроблення документів що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та/або використання завідомо підроблених таких документів» розроблений Державною міграційною службою України. Проєктом закону передбачено посилення кримінальної відповідальності за скоєння злочинів, пов’язаних з підробкою зазначених документів», - сказав Максим Соколюк.

За його словами, законопроєктом пропонується внести зміни до статей 357 та 358 Кримінального кодексу України, а також доповнити його статтею 358-1, відповідно до якої встановлюється відповідальність за:

- викрадення, привласнення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, або свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також умисне незаконне заволодіння ними в будь-який інший спосіб, карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

- використання завідомо підроблених документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, або свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років.

- підроблення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, або свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також придбання, збут або іншу передачу таких підроблених документів, карається арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років.