A
A
A

Катерина Павліченко: Терміновий заборонний припис - ефективний інструмент у боротьбі з домашнім насильством

Про це заявила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко під час спецефіру «Зупини.ти насилля». 
«Пробема домашнього насильства існує в нашому суспільстві і це гірка правда. Однак, ми вдячні тим чоловікам і жінкам, які не соромляться про це говорити і про це заявляти. Ви розриваєте замкнене коло домашнього насильства. Під час пандемії оголились ті проблеми, які давно існували. Якщо порівнювати із кількістю викликів про домашнє насильство з минулим роком, то ми дійсно фіксуємо збільшення кількості викликів і заяв. Але, разом з тим, приріст таких повідомлень ми ще пов’язуємо з інформаційною кампанією, яка проходить у нашій країні», - сказала вона.  

Катерина Павліченко пояснила, що на гарячі лінії звертається більше населення, яке шукає вихід з ситуації, яка склалась вдома. Якщо людина телефонує до поліції з повідомленням про домашнє насильство, то найчастіше мова йде про критичні випадки, коли вже необхідна допомога правоохоронців. 

«Однак, поліція значну увагу приділяє превентивній діяльності. Це дуже важлива складова попередження цієї проблеми.  Якщо поліція фіксує випадки насильства, то зараз у руках поліції є такий механізм як – терміновий заборонний припис. Це новий інструмент, але дуже ефективний. Він виноситься поліцейськими безпосередньо на місці пригоди. Він може тривати до 10 діб. За невиконання цього припису наступає адміністративна відповідальність. Обмежувальний припис виноситься судом. Це більш тривала заборона, від 1 до 6 місяців, може бути продовжений до 1 року. Його невиконання карається вже кримінальним кодексом», - зазначила заступниця міністра. 

Нагадаємо, МВС та НПУ розпочали новий етап інформаційної кампанії з протидії домашньому насильству.