A
A
A

Шість правоохоронців МВС направили у місію ООН у Південний Судан

З них – 2 нацгвардійця, які чекали цього понад 8 років. Ротація особового складу Національної гвардії України в міжнародній операції ООН з підтримання миру і безпеки в Республіку Південний Судан затрималася майже на півроку через карантинні обмеження.

Довідково: Підставою для участі у вказаній миротворчій операції є Указ Президента України від 13 липня 2012 року № 446 «Про направлення миротворчого персоналу для участі України в Місії ООН в Республіці Південний Судан та у Тимчасових силах ООН із забезпечення безпеки в Аб’єй, який передбачає участь українського національного персоналу чисельністю до 60 осіб.

«Цей шлях я почав ще  у 2012 році. Це була можливість долучитися до глобального, всесвітнього творення добра. Вперше ми повинні були їхати До Південного Судану в травні 2020 року, але точно дізналися про відбуття у жовтні», – розповідає підполковник Віталій Проказа. Чоловік до відбору в місію ООН був на посаді начальника Центрального відділення комплектування.

Упродовж 7 днів у столиці українські військові та правоохоронці були на курсах-інструктажах, здавали тести, навчалися, аби остаточно підготуватися до поїздки. Це перша поїздка військовослужбовців НГУ, тому, кажуть, що для початку планують відбути однорічний термін, а далі вирішуватимуть.

«Моя головна мета передати наш досвід колегам правоохоронцям, які діють у Південному Судані, бо у Національної гвардії високий рівень практичного досвіду», – каже підполковник Андрій Дорошенко, який до цього був начальником Навчального центру підготовки підрозділів МНЦ  Нацгвардії.

На сьогодні 8 військовослужбовців НГУ продовжують захищати мир і спокій під егідою ООН в операціях з підтримання миру і безпеки в Республіці Південний Судан – 3 та Демократичній Республіці Конго – 5.

Пресслужба НГУ