A
A
A

Віталій Марків нагороджений високою церковною нагородою ПЦУ - орденом Архистратига Михаїла

Нагороду нацгвардійцю вручив предстоятель Православної церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній сьогодні, 10 листопада, у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі.

«Хочемо відзначити Вас цією високою церковною нагородою - орденом святого Архистратига Михаїла, який стоїть на чолі небесного воїнства. Україна має достойних воїнів, які боряться за нашу територіальну цілісність та незалежність. Завдяки нашим зусиллям Україна стане сильною демократичною правовою державою», - сказав Митрополит Епіфаній.

Предстоятель Православної церкви України також висловив подяку міністру внутрішніх справ Арсену Авакову за те, що з самого початку тримав справу Віталія Марківа на контролі.

«Для нього це було одним із пріоритетів діяльності і це дуже важливо, що міністр пам’ятає про кожного нацгвардійця», - зазначив Митрополит Епіфаній. 

Віталій Марків подякував за нагороду та підтримку:

«Усвідомлення того, що ПЦУ також підтримує мене та моїх побратимів, надало наснаги та волі не здаватися. Від українського народу, української діаспори не тільки в Італії, а й по всьому світу, постійно надходили листи. Ми розуміли, що це буде непроста боротьба, що це важливо для всієї України. Ми показали, що не залишаємо своїх і готові боротися», - зазначив він. 

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко підкреслив, що Віталій Марків в числі перших записався в добровольчий батальйон ім. Кульчицького і в березні 2014 року пішов захищати свою країну в найгарячіші на той час точки, два місяці будучи під постійними обстрілами. 

«Він провів 1222 дні за гратами в Італії і це тільки укріпило його віру в Господа, у те, що справедливість є і за неї треба боротися», - наголосив Антон Геращенко.

Віталій Марків поділився, що планує продовжити службу в Національній гвардії.

«Я ніколи  не припиняв служити. Для мене військова служба - не тільки обов’язок як громадянина, а й як чоловіка. В житі не вибираєш тільки матір та Батьківщину. Герой України Сергій Кульчицький на своєму прикладі показав мені та моїм побратимам що таке бойовий генерал, він першим очолив нас, розуміючи, що в нас не було ніякої професійної підтримки, але ми горіли бажанням захищати Україну. Ми дали собі клятву, що доведемо справу до кінця - Україна залишиться єдиною, це справа честі», - сказав Віталій Марків. 

Митрополит Епіфаній разом з Віталієм Марківим та Антоном Геращенко оглянули стіну пам’яті, розміщену на зовнішньому мурі Михайлівського собору та поставили у православному храмі свічки у пам’ять про полеглих захистиків України.

Нагадаємо, 3 листопада Апеляційний суд Мілану повністю виправдав Віталія Марківа, якого безпідставно звинувачували у загибелі італійського журналіста Роккеллі та російського перекладача Миронова. Боротьба за справедливість тривала три роки та чотири місяці.

Департамент комунікації МВС України