A
A
A

Антон Геращенко: Поліція поза політикою, захищає закон та виборче право громадян

Про це заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив під час брифінгу. 

«Мільйони людей сьогодні обирають місцеву владу і це дуже важливий процес, який вперше в історії проходить за новим виборчим кодексом, достатньо складним. В цілому вибори проходять спокійно. Поліція поза політикою, захищає закон та виборче право громадян і не вмішується у виборчий процес», - сказав Антон Геращенко. 
Голова Нацполіції Ігор Клименко зазначив, що поліція працює в штатному режимі, і поки немає кричущих фактів, які б свідчили про те, що вибори не відбудуться чи складно проходять. 

«Наразі зареєстровано 2401 заява та повідомлень про порушення виборчого законодавства. Найбільше порушень -  місто Київ, Київська та Дніпропетровська області. Зранку складено 63 протоколи про адмінпорушення. Лідерами по порушенням є – Полтавська, Дніпропетровська, Херсонська та Чернігівські області. Найбільше повідомлень за статтею 41 КУпАП – пошкодження чи знищення бюлетеню», - сказав Ігор Клименко. 
«Ми зафіксували кілька фактів, коли громадяни намагаються винести свій бюлетень чи пошкодити його. Також є факти, коли громадяни намагалися пошкодити урни для голосування. Крім того, 28 випадків внесення справ до ЄРДР. В першу чергу, це перешкоджання здійснення виборчого права. Наприклад, Соснівка, Конотопський район, Попівська ОТГ, Сумщина, де працювала незаконна ДВК, яка надрукувала власні бюлетені та проводила голосування», - додав він. 

Очільник Нацполіції наголосив,що протягом дня 8 разів надходили повідомлення про мінування дільниць. Всі вони, після перевірки, виявились неправдивими. 
Ігор Клименко окремо підкреслив, що поліція зафіксувала та перешкодила фактам, коли перед дільницями невідомі розповсюджували ручки та антисептики з символікою кандидатів. 
«Що стосується опитування, ініційованого президентом України, то воно відбувається за межами виборчих дільниць. В окремих випадках існує ажіотаж та заклики до насилля. Але мушу сказати, що ніхто не має права погрожувати. Поліція не грає у політичні ігри, ми виключно на стороні закону. Тому, просив би громадян дотримуватись законодавства», -  наголосив він.  
Нагадаємо, раніше стало відомо, що Поліція затримала організатора «каруселей», ним виявився громадянин Росії. 

 

Департамент комунікації МВС України