A
A
A

Арсен Аваков: Справа проти Марківа – це гібридна війна, але ми маємо перемагати і доводити свою правоту скрізь: на фронті та у залі суду

Про це Арсен Аваков сказав під час безпекового форуму «Kyiv security forum».
«Справа проти гвардійця Марківа - це гібридний удар по Україні. Це все було інсиновано у 2015 році російськими пропагандистами та підхоплено у Франції та Італії, вилилось у звинувачення  проти українського солдата та України. Ті слова, які звучали від сторони звинувачення, намагались виправдати терористів: ніби-то, це Україна почала бойові дії. Справа проти Марківа – це гібридна війна, але ми маємо перемагати і доводити свою правоту скрізь: на фронті, де рвуться міни, і тут, у залі суду», - зазначив Арсен Аваков. 

Міністр наголосив, що справа Віталія Марківа змінила ситуацію в італійських ЗМІ, тепер італійські жірналісти виходять із-під впливу російської пропаганди. 
«Вийшов документальний фільм про справу Марківа на основі висновків італійських експертів «Не в тому місці, не в той час». Це дуже змінило ситуацію. Ми бачимо пильну увагу преси. Засідання суду відвідують впливові місцеві видавництва. Те, що ми доводимо свою позицію. – це дуже значимо та важливо», - підкреслив він. 

«У Європі та по всьому світу Росія проти України діє достатньо системно, але більшість міжнародних інституцій чітко розбираються у реальній ситуації. Ми співпрацюємо з Інтерполом та іншими партнерами, щоб прибирати звинувачення проти нашої країни. Проте, як у справі гвардійця Марківа, бувають абсурдні ситуації. Кожен наш солдат може розраховувати на нашу підтримку», - додав він.  
Міністр зазначив, що нещодавно родичі російського журналіста Андрія Миронова, який загинув разом з Роккелі, заявили, що їм не потрібна людина, яку намагаються «призначити» винною. 

«Щойно виступив захисник від імені України, а після перерви виступить захисник Віталія. На четвертому засіданні в апеляційному суді ми надали багато доказів, які доводять невинуватість Віталія Марківа. Дуже розраховуємо на справедливе рішення. Сьогоднішнє засідання проходить більш кваліфіковано. Скоріше за все, рішення суду буде вже на початку листопада, але ми сподіваємось, що воно 100% буде на користь нашого гвардійця. Ми, як Україна, не лишимо нашого бійця», - підкреслив Арсен Аваков. 

Нагадаємо, сьогодні, 23 жовтня в Італії проходить четверте засідання у справі українського гвардійця Віталія Марківа. Свою позицію та докази на розгляд суду представляє сторона захисту.