A
A
A

Сьогодні в Мілані відбудеться чергове засідання апеляційного суду по справі Нацгвардійця Віталія Марківа

На ньому адвокати Віталія Марківа представлять суду  факти того, що в суді міста Павія, бездоказово засудившого Віталія до 24 років ув’язнення, був використаний некоректний переклад слів Віталія. 

Через абсолютно не вірне тлумачення слів Віталія присяжних суду міста Павія ввели в оману, кажучи що Віталій Марків під час прослуховування у камері слідчого ізолятору, нібито говорив про свою пряму причетність до загибелі італійского журналіста Андреа Рокеллі. 

Навпаки, детальний аналіз цієї розмови показує що Віталій жодним чином не казав про свою причетність до загибелі Рокеллі, а навпаки був щиро обурений намаганням італійскої юстиції «повісити» загибель італійского журналіста на нього, лише через те, що він був в той день 24 травня 2014 року  на горі Карачун в 2 -х кілометрах від місця трагедії 

В той же час ми бачимо, як поступово змінюється громадська думка в Італії по відношенню до жахливого і бездоказового звинувачення українського воїна. 

Так, заступник прокурора міста Генуя Енріко Дзука, проаналізувавши вирок суду міста Павія в своїй статті виданню “Altreconomia.it”, вщент розкритикував всі і без того слабкі аргументи сторони звинувачення. 

Зокрема італійський прокурор зазначив, що вирок в 24 роки позбавлення волі винесений присяжними в рідному місті загинувшого в Слов`янску журналіста Андреа Рокеллі мають ознаки не справедливого суду, а «народного судилища»: 

«Часто не всім зрозуміло, що в кримінальному процесі слабким суб’єктом є обвинувачений, захищений від позову держави проти нього. 

Щит, який захищає його, полягає у принципі доказового завдання, що має довести провину обвинуваченого поза будь-яким розумним сумнівом.
Емпатія до жертви не може взяти верх над цим щитом і стояти у центрі уваги судді. Тиск громадськості та прохання жертв про справедливість створюють напруження та вплив на незалежність судді, який проте має керуватися винятково законом, а не пошуком консенсусу. Дехто називає такі процеси «народними» - вада яких полягає в тому, що обвинувачений входить до зали суду уже як винуватий. Таке враження маємо коли читаємо вирок суду Павії у справі Марківа»

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» в своїй заяві в Twitter закликала до обьективного розгляду справи про загибель італійського журналіста Андреа Рокеллі з урахуванням фактів та доказів не винуватості Віталія Марківа про які повідомляєтся в документальному фільмі знятому групою італійських та украіниских журналістів - «Не в тому місті, не в той час». 

Міністерство внутрішніх справ, Національна Гвадія України будуть продовжувати захист Віталія Марківа до його повного виправдання, та повернення в Україну!