A
A
A

Міжнародна правова комісія: у справі Марківа суд не застосував положення міжнародного права

Правозахисники з Росії і України та юристи з Франції створили міжнародну комісію, яка вивчила обставини загибелі Андреа Роккеллі та Андрія Миронова 24 травня 2014 року поблизу Слов’янська. Перші результати моніторингу ефективності слідства у справі, в якій звинувачують нацгвардійця Віталія Марківа, були оголошені на прес-конференції 30 вересня та вже опубліковані.

Комісія доходить до висновку, що суд Павії не застосовував положення міжнародного гуманітарного права при кваліфікації конфлікту на сході України, не був узятий до уваги функціональний імунітет Марківа як учасника регулярних військових формувань від переслідування за кордоном - навіть незважаючи на його подвійне громадянство.

Також, на думку комісії, викликає сумніви доказова база, на основі якої суд робить свої висновки - зокрема, журналістська стаття в Corriere della Sera, яку суд попри явні хиби трактує як "зізнання" Марківа, та об'єктивність показів ключового свідка Вільяма Рогелона. На думку авторів звіту, упереджене до України та українців медійне висвітлення процесу в Італії, та "презумпція винуватості" Марківа в пресі могли мати вплив на рішення присяжних.

Міжнародна робоча група продовжує дослідження доказової бази, на яку спирався суд при винесенні вироку. Первинні висновки дозволяють відзначити недостатність дослідження фактів і неясність методології при проведенні аналізу.

Центр сприяння міжнародного захисту (Франція) направив свого представника для проведення місії незалежного спостереження, який був допущений судом до зали судового засідання. Міжнародна робоча група представить фінальний звіт своєї роботи, імовірно, в кінці жовтня 2020 року.

Нагадаємо, 29 вересня в Мілані відбулось перше засідання апеляційного суду у справі нацгвардійця Віталія Марківа, який бездоказово і безпідставно був звинувачений судом італійського міста Павія в причетності до загибелі журналіста Андреа Рокеллі, який загинув в Слов'янську в травні 2014 року.

Захист нацгвардійця просить долучити розслідування МВС як новий доказ, а також  провести огляд місцевості і долучити як доказ фільм «Не в тому місці, не в той час», допитати інших свідків.

Українська сторона передала суду весь пакет експертиз. Наступне засідання апеляційного суду призначено на 15 та 23 жовтня.