A
A
A

МВС розглядає можливість впровадження превентивного проєкту з підготовки службових собак для виявлення осіб з ознаками COVID

Про це у вітальні промові під час відкриття вебінару сказала заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук.

Сьогодні Консультативна місія ЄС (EUAM) провела вебінар із доценткою ветеринарного факультету університету Гельсінкі Анною Гієльм-Бйоркман про те, як правильно тренувати собак-нюхачів для виявлення людей з ознаками COVID-19.

Вперше цей превентивний інструмент боротьби з пандемією почали використовуватив Фінляндії наприкінці вересня.

Собаки-нюхачі, які зараз працюють в аеропорту Гельсінкі, спеціально навчені виявляти запах вірусу в зразках поту, зібраних на серветках пасажирів, що прибувають. Собаці потрібно лише 10 секунд для виявлення особи з ознаками COVID-19. Після цього пасажиру пропонується пройти безкоштовно тест на коронавірус у медичному центрі аеропорту.

Пізніше фінський досвідпочали використовувати й інші групи дослідників, зокрема з Великої Британії та Франції, які теж тренують собак розпізнавати коронавірус.

«COVID-19 є глобальним викликом, що вимагає нових та інноваційних підходів. Використання собак виявити COVID-19 - це справді новаторська ініціатива. EUAM має честь мати можливість сприяти передачі знань в Україну. Це є частиною підтримки КМЄС українцям. Ми сподіваємось розвинути цю ініціативу в найближчі місяці », – сказав Антті Хартікайнен, керівник місії КМЄС.

Говорячи про вразливість системи безпеки, що спричинена пандемією, заступниця міністра внутрішніх справ відзначила важливість мобілізації зусиль, вивчення передових європейських практик для забезпечення стабільності та безпеки.

«Для нас досвід ЄС у цій сфері є дуже важливим. Використання службових собак для різних цілей правоохоронної системи вже давно не новина. Кінологічні служби працюють і в Національній поліції, і в державній прикордонній службі, і в Національній гвардії, – зазначила Тетяна Ковальчук.

За час пандемії, зі слів заступниці міністра, інфікувалося більше 6 тисяч працівників системи Міністерства внутрішніх справ, 16 з них померли.

«І це при тому, що органи системи МВС продовжують виконувати щоденні задачі, пов’язані із забезпечення безпеки і правопорядку, протидії злочинності, ліквідації наслідків надзвичайних подій. Тому той досвід, яким з нами діляться європейські колеги, це додаткові можливості, які варто досліджувати і використовувати», – зазначила заступниця міністра Тетяна Ковальчук.

Окрім Міністерства внутрішніх справ, учасниками вебінару з української сторони були Національна поліція, Державна прикордонна служба, митниця та Міністерство охорони здоров’я.